Maqedonia
 • Covid 19: prej 2006 testeve, sot, kemi 141 raste të reja, 4 viktima dhe 93 persona të shëruar

  15 Gusht, 2020

  RMV Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 2006 teste dhe 141 raste të reja të COVID -19 janë regjistruar në: -Shkup 51 -Kumanovë 19 -Strugë 16 -Shtip 15 -Prilep 6 -Tetovë 6 -Manastir 4 -Dibër 2 – Veles 2 – Ohër 2 -Gostivar 2 -Kërçovë 2 -Makedonski Brod 2 -Sveti Nikole 2 -Vinica 2 -Probishtip 2 – Kavadarci 1 – Gjevgjeli 1 – Radovish 1  – Berovë 1 – Delçevë 1 – Negotinë 1.

  Kanë ndërruar jetë 4 persona dy pacient nga Shkupi (55 dhe 54), një paciente nga Kavadarci (69) dhe një paciente nga Sveti ...

Kosova
 • IKShPK : prej 451 mostrave 145 raste pozitive, 9 të vdekur dhe 144 të shëruar!

  15 Gusht, 2020

  riskInstituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 451 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 145 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 9 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

  Numri total ...

Shqipëria
 • Ministria e Shëndetësisë: prej 650 testimeve 143 raste të reja, 6 viktima dhe 51 të shëruar

  15 Gusht, 2020

  masat kunder covidMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 650 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ndërsa 143 persona janë konfirmuar positive me Covid19.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 45 raste në Tiranë, 31 në Durrës, 17 në Korçë, nga 6 raste në Shkodër, Krujë, Vlorë, nga ...

Bota
 • Franca dërgon kontingjent detar në mbështetje të Greqisë në ballafaqimin me Turqinë

  15 Gusht, 2020

  anije luftarakeFranca urdhëroi forcat e Mesdheut lindor t’u vijnë në ndihmë trupave greke, në një kohë kur është tensionuar ballafaqimi mes Greqisë dhe Turqisë lidhur me të drejtat për shpim-kërim në një territor të diskutueshëm.

  Presidenti francez Emannuel Macron tha se Turqia ishte ajo që kishte krijuar tensione me atë që ai e cilësoi “veprim i njëanshëm” duke dërguar një anije kërkimi ...

LAJMET NGA MAQEDONIA
LAJMET NGA KOSOVA
LAJMET NGA SHQIPËRIA
LAJMET NGA BALLKANI
LAJMET NGA BOTA

Këtu do të gjeni të gjitha lajmet nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Balkani, Kosova Lindore, Plava dhe Gucia, Cameria, Analiza, Reagime, Intervista, History, Poezi, Spor,  te ndryshme, arberia, shqipe, radio internet, televizor, TV, video klipa, albanian news, njohtime, gjendja ne maqedoni, lajmet me te reja, lufta, demonstrata.

Qendra Informative Shqiptare "Liria"