Vritet një polic në Prishtinë

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës, me inicialet SH.G. është vrarë sot në mëngjes në Prishtinë.

 

Lajmi është konfirmuar nga vetë policia e Kosovës.

Daut Hoxha, zyrtar për informim në Policinë e Kosovës, nuk ka dhënë ndonjë informacion nëse nëse deri më tash është arrestuar ndonjë person lidhur me vrasjen.

Zyrtarët e rendit thanë se rreth orës shtatë të mëngjesit të sotëm, në rrugën  “Isa Kastrati” në Prishtinë, ka pasur të shtëna armësh. Autoritetet e rendit thanë se kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe kanë gjetur trupin e pajetë.

“Janë ndërmarrë të gjitha masat për të siguruar vendin e ngjarjes dhe polica është duke punuar intensivisht për sqarimin e rrethanave dhe motivit të këtij rasti”, thanë zyrtarët e policisë.

Është bërë e ditur gjithashtu se personi i vrarë ka punuar në Departamentin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në kuadër të Policisë së Kosovës. (a.konushevci)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>