13 të vdekur nga rrokullisja e autobusit në Shkup

vendi i aksidentitDeri më tani janë konfirmuar 13 persona që kanë humbur jetën dhe mbi 20 të tjerë janë plagosur në autostradën Shkup-Tetovë, në afërsi të fshatit Llaskarcë, si pasojë e rrokullisjes së autobusit të kompanisë ‘Durmo Turs’ me targa të Gostivarit i cili e ka kaluar mburojën e hekurt në anën e kundërt të autostradës dhe më pas ka dalë edhe nga rruga dhe është rrokullisur.

Lajmin për viktimat e ka bërë të ditur minstri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe.

Të plagosurit janë dërguar në qendrën emergjente në Shkup dhe sipas zyrtarëve mjekësorë disa prej tyre janë në rrezik për jetë.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 16:30 minuta dhe sipas informatave të para, vozitësi ka humbur kontrollin e mjetit dhe është rrokullisur në një hendek përgjatë autostradës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>