Dimitrov dhe Kotzias në takim joformal në Ohër

Dimitrov-KotziasShefi i diplomacisë së Greqisë, Nikos Kotzias, ka arritur sot në Ohër ku nesër do të realizojë takim zyrtare me homologun e tij maqedonas, Nikolla Dimitrov.

Sot pasdite Kotzias dhe Dimitrov kanë darkuar së bashku në një nga restorantet e Ohrit dhe kanë realizuar një takim joformal, ndërsa pritet që pas negociatave të ecet një hap përpara në kontestin e emrit, njofton Telegrafi Maqedoni.

Kotzias në aeroportin e Ohrit u prit nga përfaqësues të Ministrisë së Punëve të Jashtme, ndërsa i pranishëm nuk ishte Nikolla Dimitrov.

Ky është takimi i tretë mes dy ministrave brenda një muaji, kur dihet që Kotzias para disa ditëve zbriti në aeroportin e Shkupit, ndërsa takimi i fundit ishte ai në Vjenë më 30 mars./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>