Maqedonia me tre raste të reja me coronavirus, 70 numri i të prekurve

CoronaVirus-Labtest-KitMinistri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp bëri të ditur se nga 43 testime të bëra sot, tre persona kanë dalë me pozitiv.

“Numri i të prekurve me coronavirus është 70”, thotë Filipçe.

Ai tha se tre pacientët janë një udhëtare që ka udhëtuar nga Serbia, gjyshja e 4 vjeçares nga Shtipi dhe një pacient nga Shkupi..Ai tha se qytetet ku ka të infektuar me coronavirus janë Shkupi, Dibra, Shtipi dhe Gostivari./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>