Paralajmërohet mot i ligë në Maqedoni

moti-shiEnti Hidro-Meteorologjik paralajmëron përkeqësim të motit në ditët në vijim në Maqedoni.

Sipas tyre, do të ketë vranësira dhe të reshura më të dendura të shiut, të përcjella me bubullima dhe vetëtima, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Pritet që të reshurat të jenë më të theksuara në Maqedoninë perëndimore. Gjithashtu nesër pritet të fryj edhe erë e fuqishme deri 70 kilometër për orë, në drejtimin juglindor.

Moti i paqëndrueshëm pritet të jetë më i theksuar në ditën e shtunë./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>