Qytetarët në panik, shoferi bënte veprime të pakontrolluara në bulevard. Kur i shkon policia….

arrestimi“Si ta sjellim policinë shqiptare në vendbanimet shqiptare në RMV që të na shpëtojnë nga zhurma jo normale e makinave dhe motorëve nëpër rrugët e qyteteve shqiptare, sepse nëpër qytetet maqedonase kjo gjë nuk ndodh.”

Arrestohet ne flagrance nje i ri ne Korce, pasi ishte bere rrezik per sigurine e kalimtareve, teksa bente veprime te pakontrolluara ne timon.

Policia e Korces njofton se arrestoi shtetasin E.M, 31 vjeç, banues në Korçë, pasi xhironte gomat dhe kryente veprime të pa kontrolluara gjatë drejtimit të mjetit në bulevardin “Republika”, duke rrezikuar qytetarët, si dhe kundërshtoi me dhunë punonjësit e policisë, por arrestohet në flagrancë.

NJOFTIMI 

Më datë 23.08.2019, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E.M, 31 vjeç, banues në Korçë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë, kanë konstatuar shtetasin e mësipërm, duke xhiruar gomat dhe kryer lëvizje të pakontrolluara në Bulevardin “Republika” dhe i kanë bërë shenjë të ndalonte.

31 vjeçari, nuk ka ndaluar por është larguar me shpejtësi dhe më pas është kapur nga punonjësit e Policisë.

Ky shtetas ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë gjatë shoqërimit të tij, për në ambientet e Komisariatit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Korçë, për veprime të mëtejshme.

panorama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>