Zaev: Dimitrov dhe Kotzias nuk kanë kënduar në Ohër, por janë optimist

zoran-zaevKryemisnistri Zoran Zaev në emisioni “Analiza 24” ka qenë i pytur nëse ministrat për punë të jashtme, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias në Ohri kanë kënduar ashtu siç Ivica Daçic i ka kënduar kolegut të tijë në Beograd.

“Ashtu siç e di unë të dy ministrat nuk kanë kënduar në Ohri, Dimitrov nuk i shkon këndimi si Daçiçit, por takimi ka kaluar në atmosferë shumë pozitive se sa më parë. Unë në ditët e ardhëshme do të kemë takim me Nikollën, do të bisedojmë për të gjitha të rejat dhe për mënyrën se si duhet të lëvizim më tutje proceset me Greqinë, tha Zaev. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>