“Zaev është ankuar te diplomatët e huaj se Ali Ahmeti e udhëheq BDI-në me kriminelë”

ZAKM Zoran Zaev eshte ankuar te diplomatet e huaj Perendimor se Ali Ahmeti e udheheqe partine e tij me kriminele, qe mendjen e kane te tenderat, krimi dhe korrupcioni, kane afera te shumta me VMRO-ne dhe nuk ecin reformat si duhet ne shtet per shkak te tyre.

Tani KM Zaev per te gjitha deshtimet ne planin e brendshem e ka nje arsyetim te falsifikuar, ku Fajin do me ua lane shqiptareve per shkak te BDI-se.

Ndersa Ali Ahmeti ne vend qe te largohet nga qeveria e Zaevit, ka vendosur qe te hasmeroje shqiptaret e Shkupit me kercovaret e tij qe nuk e duan.

Boll MO! Dil prej qeverie, pastroje partine dhe provoje veten perseri ne zgjedhje. Mos na caj trapin me NATO dhe BE.

Ama jo me Artan Gruba, Musa Xhafera, Enver Maliqa…

Ky eshte opcioni yt me i Mire! Tani ta kane mesuar lojen shqiptaret, e dijne te gjithe si ke vepruar me njerezit e partise tende. Eshte dashur te jesh me i kujdesshem kur ke folur ne telefon me Musa Xhaferin dhe te tjeret.

Njejte sic dukesh tani, qe rri si nuse e paluar se gjoja nuk e di se cfare po ndodh me kercovaret. Dil tregoju aktivisteve se kercovaret nuk te duan!

Ti, a mendon se kot planeti Stevo-Pandero e emeroi vendasin tend drejtor ne sherbimin informativ.

Une nuk e kam votuar as Steven, as Reken, sepse e kam ditur se si do te behen punet! (Tim Shkupi)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>