Zaev ftesën për në NATO do ta merr personalisht nga Stoltenberg

Zaev-NATO-Ftesën për fillimin e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë në Aleancë, Kryeministri Zoran Zaev do të marrë personalisht nga sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ditën e enjte në orën 13:30, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Kjo thuhet në agjendën fillestare të qeverisë dërguar gazetarëve të akredituar të cilët do të monitorojnë ngjarjen. Takimi dyditor i udhëheqësve të NATO-s fillon ditën e mërkur. Për ditën e en konferencë shtypi për shtyp e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg është planifikuar për të enjten, pas të cilit do të mbajë një konferencë të përbashkët shtypi me Kryeministrin maqedonas.

Përveç Kryeministrit Zaev, në takimin e NATO-s  me delegacioni e qeverisë do të marrë pjesë në takimin edhe zv. kryeministri për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani, Ministri i Jashtëm, Nikolla Dimitrov dhe Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>