Fleckenstein dhe Kukan në Tiranë: Në fokus, drejtësia

kukan-fleckensteinEurodeputetët Knut Fleckenstein dhe Eduard Kukan kanë mbërritur paraditen e kësaj të hëne në Tiranë, ku fillimisht janë takuar me ambasadoren e BE-së, Romana Vlahutin.

Në një prononcim për mediat, Fleckenstein ka deklaruar se në fokus të kësaj vizite është reforma në drejtësi.

“Është shënuar progres për reformën në drejtësi, por duhet të presim Komisionin e Venecias”, ka deklaruar Fleckenstein.

Ai ka shtuar se, me politikanët shqiptarë do të diskutojnë edhe për procesin e dekriminalizimit.

/ Top Channel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>