LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • Gjermania po përpiqet deri në minutën e fundit që të bëjë hapa përpara në çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë së Veriut

  3 Dhjetor, 2020

  Maria AdebahrMinistria e punëve të jashtme gjermane ende nuk e ka konfirmuar zyrtarisht shtyrjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

  Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme, Maria Adebahr, tha të mërkurën (02.12) në konferencën e rregullt në Berlin se po punojmë me intensitet të plotë për çeljen sa më shpejt të negociatave.

  “Këshilli i BE-së tha në mars ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 2.256 testime, 572 të shëruar, 782 raste të reja dhe 13 humbje jete

  3 Dhjetor, 2020

  Tabela-3-dhjetor

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.256 testime, prej të cilave 131 testime janë kryer për arsye depistimi, 782 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 315 raste në Tiranë, 46 raste në Sarandë, 32 raste në Fier, Kavajë, Vlorë, 31 raste në Berat, 30 raste në Durrës dhe Lushnje, 28 raste ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 2.186 testime, 705 raste të reja, 17 humbje jete dhe 528 të shëruar

  2 Dhjetor, 2020

  Tabela-2-dhjetorMinistria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.186 testime në 24 orët e fundit, prej të cilave 356 testime janë kryer për arsye depistimi, 705 qytetarë kanë rezultuar pozitivë dhe janë identifikuar në këto bashki: 386 raste në Tiranë, 43 raste në Gjirokastër, 28 raste në Korçë, 27 raste në Vlorë, 24 raste në Fier, 23 raste ...

 • Nivel i lartë risku, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Vijonë të mbeten në fuqi masat e marra pa afat

  2 Dhjetor, 2020

  kteKomitetit Teknik i Ekspertëve ka vendosur të mbeten në fuqi pa afat të gjitha masat e marra deri tani për kufizimin e lëvizjeve dhe aktiviteteve pas orës 22:00, shmangien e grumbullimeve me më shumë se 10 persona, shmangien e aktiviteteve partiake, ceremonive dhe konferencave si dhe realizimin e mësimit online në universitete dhe të alternuar (online dhe fizik) në ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 1948 testime, 557 raste të reja dhe 12 humbje jete dhe 368 të shëruar

  1 Dhjetor, 2020

  kontaktetMinistria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.176 testime 832 qytetarë kanë rezultuar pozitivë dhe janë identifikuar në këto bashki: 430 raste në Tiranë, 100 raste në Fier, 33 raste në Durrës, 32 raste në Elbasan, 27 raste në Korçë dhe Berat, 21 raste në Kuçovë, 20 raste në Shkodër, 19 raste në Lushnje, 17 raste në ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 1948 testime, 557 raste të reja dhe 12 humbje jete dhe 368 të shëruar

  30 Nentor, 2020

  MaskaMinistria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1948 testime, 557 qytetarë kanë rezultuar pozitivë dhe janë identifikuar në këto bashki: 254 raste në Tiranë, 46 raste në Durrës, 38 raste në Lezhë, 31 raste në Vlorë, 27 raste në Elbasan, 25 raste në Shkodër dhe Korçë, 22 raste në Lushnje, 16 raste në Sarandë, 13 raste në Krujë, 11 në ...

 • Merkel: Nuk mund ta premtoj çeljen e negociatave me Shqipërinë

  30 Nentor, 2020

  MerkelKancelarja gjermane Angela Merkel, në një takim virtual me parlamentarët e vendeve anëtarë dhe kandidate të BE-së, është shprehur skeptike për çeljen e negociatave me Shqipërinë qysh këtë vit.

  Kancelarja gjermane Angela Merkel shpreson që të hapë konferencën ndërqeveritare me Maqedoninë e Veriut qysh këtë vit. Ajo tha se shpreson që Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut do ta mënjanojnë grindjen ...

 • COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2.253 testime, 329 të shëruar, 835 raste të reja dhe 11 humbje jete

  29 Nentor, 2020

  Tabela-29-NENTORMinistria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.253 testime, prej të cilave 133 janë testime janë kryer për arsye depistimi , 835 qytetarë kanë rezultuar pozitivë dhe janë identifikuar në këto bashki: 306 raste në Tiranë, 59 në Vlorë, 52 në Lushnje, 50 në Shkodër, 45 në Berat, 37 në Korçë, 29 në Durrës, 27 në Sarandë, 23 në Pogradec, 22 ...

 • COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2.201 testime, 645 raste të reja, 18 humbje jete dhe 403 të shëruar

  27 Nentor, 2020

  Tabela-27-NENTOR

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.201 testime, prej të cilave 423 janë testime janë kryer për arsye depistimi, 645 qytetarë kanë rezultuar pozitivë, janë identifikuar në këto bashki: 272 raste në Tiranë, 56 në Durrës, 51 në Fier, 48 në Korçë, 30 në Kuçovë, 20 në Mat, 19 në Pogradec, 16 në Vlorë, 15 në Kolonjë, 14 ...

 • Wadephul apelon te Shqipëria që të përmbushë parakushtet e BE-së për negociata

  26 Nentor, 2020

  WadephulNënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU-së në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, dyshon se çelja e negociatave të BE-së me Shqipërinë mund të fillojë qysh në fund të dhjetorit.

  Dy javë para se BE-ja të marrë vendimin përkatës për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU-së në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, ka ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"