1 mijë e 219 raste të reja me COVID-19

covidMinistria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 3 mijë e 283 testime, 1 mijë e 219 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19.

 

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 1 mijë e 219 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, dhe nuk ka pasur ndonjë të vdekur nga koronavirusi.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet e ditur se sot janë shëruar 257 qytetarë. Në total numri i rasteve aktive është 4 mijë e 225.

Sipas këtij njoftimi, në 24-orët e fundit janë dhënë 267 doza të vaksinës kundër COVID-19.

rtk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>