LAJMET NGA KOSOVA

 • Lumir Abdixhiku zgjidhet kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës

  14 Mars, 2021

  Lumir AbdixhikuNjë muaj pas zgjedhjeve parlamentare, Lidhja Demokratike e Kosovës zgjodhi udhëheqjen e saj të re, që do të përballet me trajtimin e shkaqeve që çuan në humbjen e saj më të thellë në zgjedhje që nga përfundimi i luftës në Kosovë.

  Lumir Abdixhiku fitoi në një përballje me Lutfi Hazirin si dhe Besian Mustafën.

  Në fillim të punimeve të kuvendit, ...

 • IKShPK: prej 3444 mostrave kemi 565 raste pozitive, 6 të vdekur dhe 304 të shëruar!

  14 Mars, 2021
  IKSHPKGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.444 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 565 raste pozitive. Rastet ...
 • Kosovë: KQZ certifikoi rezultatin e zgjedhjeve – Vetëvendosja 50.28%

  13 Mars, 2021

  Vjosa AlbinCertifikimi i rezulateteve të zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë i hap rrugën formimit të institucioneve të reja. Kandidat për kryeministër është Albin Kurti, ndërsa kandidate për presidente është Vjosa Osmani.

  Ashtu edhe siҫ dihej më herët, Lëvizja Vetëvendosje e udhëhequr nga Albin Kurti, fitoi thellë me rezultat 50.28 për qind të votave. E dyta renditet Partia Demokratike e ...

 • Kosovë: Certifikohet rezultati i zgjedhjeve – Vetëvendosje mbi 50 për qind të votave

  13 Mars, 2021

  KQZKomisioni Qendror i Zgjedhjeve, certifikoi të shtunën rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit, duke i hapur rrugën procesit të ngritjes së institucioneve të reja.

  Sipas këtyre rezultateve, Lëvizja Vetëvendosje ka fituar 50.28 për qind të votave, e pasuar nga Partia Demokratike e Kosovës me 17 për qind, Lidhja Demokratike e Kosovës me 12.7 për qind, Aleanca ...

 • IKShPK: prej 3142 mostrave kemi 578 raste pozitive, 8 të vdekur dhe 470 të shëruar!

  13 Mars, 2021
  transmetimiGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.142 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 578 raste pozitive. Rastet ...
 • IKShPK: prej 3317 mostrave kemi 730 raste pozitive, 6 të vdekur dhe 512 të shëruar!

  12 Mars, 2021
  transmetimiGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.317 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 730 raste pozitive. Rastet ...
 • IKShPK: prej 3621 mostrave kemi 632 raste pozitive, 8 të vdekur dhe 397 të shëruar!

  11 Mars, 2021
  kujdes
  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.621 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej ...
 • IKShPK: prej 2888 mostrave kemi 529 raste pozitive, 6 të vdekur dhe 333 të shëruar!

  10 Mars, 2021
  transmetimiGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.888 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 529 raste pozitive. Rastet ...
 • IKShPK: prej 2410 mostrave kemi 444 raste pozitive, 13 të vdekur dhe 452 të shëruar!

  9 Mars, 2021
  kujdesGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.410 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 444 raste pozitive.Rastet pozitive ...
 • Dyshime për manipulim votash – jep dorëheqjen ministrja e Jashtme Haradinaj-Stublla

  9 Mars, 2021

  Meliza Haradinaj-StubllaDyshimet për manipulim votash u hodhën nga një video e publikuar në disa portale duke aluduar se votat e një kandidateje tjetër të AAK-së shkuan në favor të ministres Haradinaj-Stublla.

  Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, dha dorëheqje nga pozita e saj si dhe nga funksionet në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Dorëheqja e Haradinajt pasoi ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"