LAJMET NGA KOSOVA

 • IKShPK: prej 2405 mostrave kemi 234 raste pozitive, 2 të vdekur dhe 209 të shëruar!

  9 Shkurt, 2021
  IKSHPKGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.405 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 234 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 109 raste, Prizren 50 ...
 • Urimi i Bidenit shkakton reagime të shumta në Beograd

  9 Shkurt, 2021

  BidenUrimi i presidentit të SHBA Joseph Biden me rastin e Ditës së Shtetit të Serbisë ka provokuar reagime të shumta në Beograd. Ka reaguar menjëherë edhe presidenti Vuçiq.

  Mesazhi i urimit ku theksohet se Shtetet e Bashkuara mbështesin arritjen e një “marrëveshjje gjithëpërfshirëse për normalizimin me Kosovën, e cila përqendrohet në njohjen reciproke” nuk u prit me entuziazëm në Serbi. ...

 • IKShPK: prej 2388 mostrave kemi 290 raste pozitive, 3 të vdekur dhe 189 të shëruar!

  8 Shkurt, 2021
  MaskaGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.388 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 290 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 120 raste, Prizren 25 ...
 • Biden kërkon nga Serbia njohjen e Kosovës

  8 Shkurt, 2021

  BidenPresidenti amerikan Joe Biden i ka dërguar letër presidentit serb Vuҫiq. Ai i uron festën por edhe kërkon marrëveshje gjithëpërfshirëse me Kosovën – me përqendrim tek njohja e ndërsjellë. Vuҫiq shprehet kundër.

  Presidenti i SHBA-së Joe Biden, thotë se Shtetet e Bashkuara mbesin të palëkundura në qëllimin për të mbështetur integrimin evropian të Serbisë. Por ai në letrën dërguar presidentit ...

 • IKShPK: prej 2291mostrave kemi 249 raste pozitive, 3 të vdekur dhe 274 të shëruar!

  7 Shkurt, 2021
  IKSHPKGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.291 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 249 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 95 raste, Fushë-Kosovë 21 ...
 • IKShPK: prej 2534 mostrave kemi 321 raste pozitive, 1 të vdekur dhe 313 të shëruar!

  6 Shkurt, 2021
  MaskaGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.534 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 321 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 122 raste, Prizren 37 ...
 • Kosova nuk u ka palestinezëve asnjë borxh

  6 Shkurt, 2021

  Flamujt Izrael dhe KosoveGjëja e fundit që dua të dëgjoj sot, kur Kosova dhe Izraeli vendosin marrëdhëniet diplomatike, është punë a fatit të “Palestinës”.
  Kosova nuk u ka palestinezëve asnjë borxh. Përkundrazi, janë palestinezët që duhet t’i kërkojnë falje Kosovës për mbështetjen e tyre të panevojshme dhe të pamoralshme për Millosheviqin dhe nacionalizmin zjarrvënës serb në Ballkan.
  Nga lista ...

 • IKShPK: prej 1951 mostrave kemi 284 raste pozitive, 5 të vdekur dhe 224 të shëruar!

  5 Shkurt, 2021
  IKSHPKGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.951 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 284 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 112 raste, Pejë 29 raste, ...
 • IKShPK: prej 2303 mostrave kemi 318 raste pozitive, 5 të vdekur dhe 214 të shëruar!

  4 Shkurt, 2021
  Maska
  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.303 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 318 raste pozitive. Rastet pozitive janë ...
 • IKShPK: prej 2357 mostrave kemi 341 raste pozitive, 3 të vdekur dhe 207 të shëruar!

  3 Shkurt, 2021
  IKSHPKGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.357 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 341 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 113 raste, Prizren 57 ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"