LAJMET NGA KOSOVA

 • IKShPK: prej 1618 mostrave kemi 392 raste pozitive, 6 të vdekur dhe 222 të shëruar!

  24 Janar, 2021
  IKSHPKGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1618 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 392 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 142 raste, Podujevë 34 ...
 • Kosovë, U.D. e presidentes paralajmëron KQZ-në rreth listave zgjedhore

  24 Janar, 2021

  Vjosa AlbinUshtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, kritikoi të shtunën vendimin e së premtes të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për moscertifikim e listave të kandidatëve të disa partive politike për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit.

  Ajo i bëri këto komente përmes një video mesazhi në llogarinë e saj në Facebook, një ditë pasi që Komisioni ...

 • IKShPK: prej 1733 mostrave kemi 379 raste pozitive, 3 të vdekur dhe 244 të shëruar!

  23 Janar, 2021
  IKSHPKGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.733 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 379 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 159 raste, Prizren 28 ...
 • 105 vjet nga vrasja e Isa Boletinit në Podgoricë

  23 Janar, 2021

  Isa Boletini 1Isa Boletini ka udhëhequr forcat kryengritëse për çlirim nga pushtuesi Osman më 1912, ka qenë përkrah Ismail Qemalit në shpalljen e Pavarësisë së Shqipërisë, e cila është copëtuar në konferencën e Londrës më 1913-të.

  Isa Boletini ishte lindur në fshatin Boletin të Mitrovicës, në një familje me tradita patriotike. Në moshën 17-vjeçare ka marrë pjesë si luftëtar i ...

 • IKShPK: prej 1468 mostrave kemi 289 raste pozitive, 14 të vdekur dhe 303 të shëruar!

  22 Janar, 2021
  IKSHPKGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.468 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 289 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 107 raste, Gjakovë 22 ...
 • Zgjedhjet parlamentare 2021 – Sondazhi i RiInvest Data Analytics

  21 Janar, 2021

  Shpendarja e votes 2021

  LVV – 54.1%
  PDK – 14.9%
  LDK – 10.3%
  AAK – 6.4%
  Lista serbe – 5.0%
  Tjera – 4.4%
  Pavendosur – 3.5%
  Nisma – 1.4%

   

  No photo description available.

  No photo description available.

  Image may contain: ...</li><li><h4><a href=IKShPK: prej 1569 mostrave kemi 296 raste pozitive, 7 të vdekur dhe 202 të shëruar! 21 Janar, 2021

  kontaktetGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.569 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 296 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 60 raste, Podujevë 26 ...
 • IKShPK: prej 1683 mostrave kemi 320 raste pozitive, 6 të vdekur dhe 269 të shëruar!

  20 Janar, 2021
  MaskaGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.683 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 320 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 115 raste, Vushtrri 21 ...
 • IKShPK: prej 1729 mostrave kemi 294 raste pozitive, 9 të vdekur dhe 281 të shëruar!

  19 Janar, 2021
  kontaktetGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.729 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 294 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 101 raste, Prizren 35 raste, Ferizaj ...
 • IKShPK: prej 1377 mostrave kemi 267 raste pozitive, 1 të vdekur dhe 163 të shëruar!

  18 Janar, 2021
  MaskaGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.377 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 267 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 56 raste, Podujevë 49 ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"