LAJMET NGA KOSOVA

 • IKShPK: prej 1001 mostrave kemi 223 raste pozitive, 8 të vdekur dhe 342 të shëruar!

  20 Dhjetor, 2020
  mbajtja e maskesGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1001 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 223 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 72 raste, ...
 • IKShPK: prej 1501 mostrave kemi 345 raste pozitive, 8 të vdekur dhe 436 të shëruar!

  19 Dhjetor, 2020
  IKSHPK
  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.501 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 345 raste pozitive. Rastet pozitive janë ...
 • IKShPK: prej 1470 mostrave kemi 453 raste pozitive, 8 të vdekur dhe 483 të shëruar!

  18 Dhjetor, 2020
  kontaktetGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.470 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 453 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat Prishtinë 183 raste, Mitrovicë 37 raste, Fushë-Kosovë 35 ...
 • IKShPK: prej 1470 mostrave kemi 453 raste pozitive, 8 të vdekur dhe 483 të shëruar!

  17 Dhjetor, 2020
  MaskaGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.470 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 453 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komunat Prishtinë 183 raste, Mitrovicë 37 raste, Fushë-Kosovë 35 ...
 • IKShPK: prej 1158 mostrave kemi 296 raste pozitive, 5 të vdekur dhe 319 të shëruar!

  16 Dhjetor, 2020
  IKSHPKGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.158 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 296 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 139 raste, Podujevë 25 rast, ...
 • Si do ta sigurojë Kosova vaksinën anti-Covid?

  16 Dhjetor, 2020

  PrishstinaKosova pritet të sigurojë falas 360 mijë vaksina, kurse pjesën tjetër do ta blejë. Ndërkohë zyrtarë të OBSH-së në Kosovë parashohin që procesi i vaksinimit në Kosovë nuk mund të fillojë para stinës së pranverës.

  Festat e fundvitit edhe Kosovën do ta gjejnë me masa të nevojshme dhe një plan të ri për të parandaluar përhapjen e Covid-19, ndonëse autoritetet ...

 • IKShPK: prej 1035 mostrave kemi 294 raste pozitive, 17 të vdekur dhe 482 të shëruar!

  15 Dhjetor, 2020
  kontaktetGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.035 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 294 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 149 raste, Pejë 20 raste, ...
 • Serwer: Madeleine Albright do të përfshihet në bisedimet Kosovë – Serbi

  14 Dhjetor, 2020

  Zonja Madeleine-AlbrightProfesori në universitetin “Johns Hopkins” Daniel Serwer, njohës i mirë i  çështjeve në Ballkan, ka paralajmëruar përfshirjen e ish-Sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, në bisedimet Kosovë – Serbi.

  Në një intervistë për televizionin serb N1, Serwer ka thënë se zonja Albright do të përfshihet në bisedime, pavarësisht se çfarë mendojnë për të serbët.

  “Nuk është e rëndësishme se çfarë ...

 • IKShPK: prej 1327 mostrave kemi 329 raste pozitive, 5 të vdekur dhe 555 të shëruar!

  14 Dhjetor, 2020
  kontaktetGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.327 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 329 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 149 raste, Pejë 20 ...
 • IKShPK: prej 1314 mostrave kemi 462 raste pozitive, 12 të vdekur dhe 536 të shëruar!

  13 Dhjetor, 2020
  MaskaGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.314 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 462 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 175 raste, Mitrovicë 55 raste, Fushë-Kosovë 30 ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"