LAJMET NGA KOSOVA

 • IKShPK: prej 3142 mostrave kemi 578 raste pozitive, 8 të vdekur dhe 470 të shëruar!

  13 Mars, 2021
  transmetimiGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.142 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 578 raste pozitive. Rastet ...
 • IKShPK: prej 3317 mostrave kemi 730 raste pozitive, 6 të vdekur dhe 512 të shëruar!

  12 Mars, 2021
  transmetimiGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.317 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 730 raste pozitive. Rastet ...
 • IKShPK: prej 3621 mostrave kemi 632 raste pozitive, 8 të vdekur dhe 397 të shëruar!

  11 Mars, 2021
  kujdes
  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.621 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej ...
 • IKShPK: prej 2888 mostrave kemi 529 raste pozitive, 6 të vdekur dhe 333 të shëruar!

  10 Mars, 2021
  transmetimiGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.888 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 529 raste pozitive. Rastet ...
 • IKShPK: prej 2410 mostrave kemi 444 raste pozitive, 13 të vdekur dhe 452 të shëruar!

  9 Mars, 2021
  kujdesGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.410 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 444 raste pozitive.Rastet pozitive ...
 • Dyshime për manipulim votash – jep dorëheqjen ministrja e Jashtme Haradinaj-Stublla

  9 Mars, 2021

  Meliza Haradinaj-StubllaDyshimet për manipulim votash u hodhën nga një video e publikuar në disa portale duke aluduar se votat e një kandidateje tjetër të AAK-së shkuan në favor të ministres Haradinaj-Stublla.

  Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, dha dorëheqje nga pozita e saj si dhe nga funksionet në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Dorëheqja e Haradinajt pasoi ...

 • Kosovë: Anulohen votat e boshnjakëve të fituara në komunat me shumicë serbe

  8 Mars, 2021

  Zgjedhjet KSPZAP-ja konstatoi se votat e disa partive boshnjake e rome të fituara në zonat me shumicë serbe janë të pavlefshme, se nuk mund të sigurohet përfaqësimi i garantuar i një komuniteti me votat e një komuniteti tjetër.

  Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa anuloi në tërësi votat për subjektet politike boshnjake në komunat e banuara me shumicë serbe, në ...

 • IKShPK: prej 2813 mostrave kemi 587 raste pozitive, 6 të vdekur dhe 212 të shëruar!

  8 Mars, 2021
  transmetimiGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.813 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 587 raste pozitive. Rastet ...
 • IKShPK: prej 4193 mostrave kemi 548 raste pozitive, 9 të vdekur dhe 301 të shëruar!

  7 Mars, 2021
  kujdesGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.193 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 548 raste pozitive. Rastet ...
 • Maas: Diskutimet për ndryshimin a zhvendosjen e kufijve nuk na çojnë përpara

  6 Mars, 2021

  MaasMinistri gjerman i Punëve të Jashtme: Diskutimet për ndryshimin apo zhvendosjen e kufijve në Ballkan nuk na çojnë përpara.

  Ministria gjermane e Punëve të Jashtme po zhvillon gjatë tre muajve të parë të vitit një sërë takimesh virtuale dhe fizike me kolegë nga Ballkani Perëndimor. Të martën ministri gjerman i Punëve të Jashtme zhvilloi një bisedë telefonike me ministren e Jashtme të ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"