Dervishaj inspekton Lin-Pogradec: Aksi i kalueshëm

dervishajMinistri i Transportit, Sokol Dervishaj inspektoi gjendjen në aksin rrugor Elbasan-Lin-Pogradec, një ndër akset me problematike ditët e fundit për shkak të dëborës dhe ngricave në rrugë.

Ministri tha se i gjithë aksi është i kalueshëm.

“I gjithë aksi është i kalueshëm. Konstatoj se Qafë-Thana dhe Qafë-Plloça nuk kanë asnjë problem në qarkullimin e automjeteve”, deklaroi Dervishaj.

Gjithsesi, ai pranoi se ka patur një reagim të vonuar në pastrimin e rrugës në aksin Lin-Pogradec.

“Por konstatoj se situata është përmirësuar dhe ka angazhim. Nuk duhet të harrojmë se dimri i këtij viti ka temperatura shumë të ulta dhe shumë reshje dëbore”, tha ministri Dervishaj.

Kreu i Transporteve u bëri thirrje drejtuesve që të respektojnë sinjalistikën rrugore, ndërsa tha se institucioni që ai drejton dhe drejtoritë rajonale po monitorojnë situatën nga afër.

/ Top Channel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>