Kualifikimet drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”

Kualifikimet drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022” do të vazhdojnë edhe sot, ku do të kemi disa ndeshje tejet interesante.

Fokusi sot do të jetë te përballja mes

Kosova Kombëtares së Suedisë dhe asaj të Kosovës në ora 18:00 dhe

shqiperiaHungarisë e Shqipërisë në ora 20:45, përcjell KosovaPress.

Ndeshja mes Suedisë e Kosovës i takon Grupit B të kualifikimeve drejt “Katar 2022”, kurse ajo mes Hungarisë dhe Shqipërisë do të jetë në kuadër të Grupit I.

Po ashtu ndeshje interesante pritet të jenë ajo mes Gjeorgjisë e Greqisë dhe ajo mes Andorrës e Kombëtares së Anglisë.

Të gjitha ndeshjet e sotme të programit kualifikues drejt Botërorit “Katar 2022” i gjeni më poshtë.

Grupi A

18:00 Azerbajxhani – Republika e Irlandës

20:45 Luksemburgu – Serbia

Grupi B

18:00 Gjeorgjia – Greqia

18:00 Suedia – Kosova

Grupi C

15:00 Lituania – Bullgaria

20:45 Zvicra – Irlanda e Veriut

Grupi D

15:00 Kazakistani – Bosnja dhe Hercegovina

18:00 Finlanda – Ukraina

Grupi F

18:00 Skocia – Izraeli

20:45 Ishujt Faroe – Austria

20:45 Moldavia – Danimarka

Grupi I

20:45 Andorra – Anglia

20:45 Hungaria – Shqipëria

20:45 Polonia – San Marino

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>