Kuvendi nis punimet në sallën kryesore, pa opozitën

kuvenid i ksLigjvënësit e pozitës janë rikthyer në sallën kryesore të Kuvendit të Kosovës, ku ka nisur seanca e rregullt plenare pa praninë e opozitës.

Pak minuta kanë qëndruar deputetët e PDK-së në sallën alternative, por me pas deputetet janë kthyer në sallën kryesore.

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka hapur vazhdimin e seancës së sotme parlamentare. Nga kjo senacë janë përjashtuar pothuajse të gjithë deputetët e opozitës.

Vetëm Shukrie Bytyqi e NISMA’s dhe Ilir Deda i VV’së i kanë shpëtuar përjashtimit nga ana e Kryesisë së Kuvendit, derisa AAK’ja është mbetur pa asnjë deputet të pa përjashtuar.

Mirëpo as Bytyqi e Deda nuk po shihen në sallë. Gjithsej në sallë aktualisht janë 81 deputetë. (rtk)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>