• Tritan Kalo: MOS vijoni të bëheni pre e IDIOTËSIRAVE të mos ekzistencës së Sars-Cov2/Covid-19

  27 Qershor, 2020

  kalo-1JETËT tona janë të pakthimta dhe shumë të vlefshme…..MOS vijoni të bëheni pre e IDIOTËSIRAVE të mos ekzistencës së Sars-Cov2/Covid-19…..Bëhet fjalë për një virus dhe një sëmundje me DY kuptimshmëri njëthelbësore, e cila DUHET marë sa më seriozisht…..CORONA-VIRUS = Virus me Kurorë mbi kokën e tij, POR edhe mbi KOKËN tonë nëse largohemi nga kjo jetë e NUKU tregojmë kujdes ndaj ...

 • Musliu: Me vrasjen e Rizajt dhe Ndrecajt nuk u zhdukën të gjitha sekretet rreth ngjarjeve në Kumanovë

  26 Qershor, 2020

  Erolld MusliuDrejtori i Agjencisë për Zbulim në Maqedoninë e Veriut, Erolld Musliu në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thekson se me anëtarësimin e vendit në NATO kërcënimet për sigurinë e vendit paraqesin kërcënime edhe për Aleancën, dhe anasjelltas. Sa u përket zhvillimeve lidhur me ngjarjet e Kumanovës, ku janë të përfshirë shtetas të Kosovës, Musliu thekson se nuk janë ...

 • Covid 19: 163 raste të reja, 3 të vdekur dhe 40 persona të shëruar

  26 Qershor, 2020

  Diagram 26 qershorMinistria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 1074 teste dhe janë regjistruar 163 raste të reja të covid-19 edhe atë në – Shkup 70– Tetovë 25 – Shtip 14 – Gostivar 11 – Ohër 9 – Dibër 6  – Resnjë 4  – Strugë 4 – Sveti Nikollë 4 – Koçani 3 – Kavadarci 3 – Kumanovë 2 – Prilep 2 – Veles 2 – Kriva ...

 • Maqedoni: Fillon fushata për zgjedhjet e parakohshme parlamentare

  25 Qershor, 2020

  kryeministri i ardhshemNë Maqedoni filloi fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. BDI garon për kryeministër me Naser Ziberin.

  Partitë politike garuese në zgjedhjet e parakohshme parlamentare nisën zyrtarisht fushatën zgjedhore 20-ditëshe. Në zgjedhjet e parakohshme parlamentare sipas listave të parashtruara në KSHZ do të marrin pjesë 15 koalicione dhe parti me 1.598 kandidatë.

  BDI promovon idenë e kandidatit shqiptar për kryeministër

  Partia shqiptare ...

 • Covid 19: 153 raste të reja, 6 të vdekur dhe 75 persona të shëruar

  25 Qershor, 2020

  diagram 25 qershorMinistria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 1279 teste dhe janë regjistruar 153 raste të reja të covid-19 edhe atë në – Shkup 66 – Tetovë 20 – Kumanovë 13 – Shtip 13 – Resnjë 12 – Ohër 7 – Strugë 7  – Kërçovë 6 – Sveti Nikollë 3 – Prilep 2 – Manastir 1 – Probishtip 1 – Koçani 1 dhe Kriva Pallankë 1.

  Gjatë ...

 • Covid 19: 136 raste të reja, 8 të vdekur dhe 43 persona të shëruar

  24 Qershor, 2020

  Diagrami 24 qershorMinistria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 1208 teste dhe janë regjistruar 136 raste të reja të covid-19 edhe atë në – Shkup 80 – Tetovë 24  – Kumanovë 6 – Ohër 5 – Resnjë 4 – Gostivar 4 – Prilep 3 – Veles 3 – Strugë 1 – Strumicë 1   – Shtip 1   – Koçani 1  – Kriva Pallamkë 1  – Kërçovë 1  dhe  Negotinë ...

 • Maqedonia e Veriut gati për fushatën e zgjedhjeve të 15 korrikut

  23 Qershor, 2020

  zgjedhjet mkDy partitë kryesore politike maqedonase, Lidhja Social-Demokrate në pushtet dhe VMRO DPMNE-ja në opozitë, kanë kundërshtuar idenë e Bashkimit Demokratik për Integrim për emërimin e një kryeministri shqiptar pas zgjedhjeve të 15 korrikut.

  LSDM-ja e ish-kryeministrit Zoran Zaev, idenë e partisë BDI që drejtohet nga Ali Ahmeti, e ka quajtur populizëm që ka për synim sigurimin e votave ...

 • Covid 19: 118 raste të reja, 4 të vdekur dhe 74 persona të shëruar

  23 Qershor, 2020

  Diagrami 23 qershorMinistria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 1363 teste dhe janë regjistruar 118 raste të reja të covid-19 edhe atë në – Shkup 55 – Tetovë 20 – Ohër 9 – Kumanovë 9 – Resnjë 5 – Gostivar 4 – Prilep 4 – Strugë 2 – Strumicë 2 – Veles 2  – Shtip 1   – Manastir 1  – Sveti Nikollë 1  – Kërçovë 1  – Gjevgjeli 1  dhe  Dibër ...

 • Covid 19: 90 raste të reja, 9 të vdekur dhe 48 persona të shëruar

  22 Qershor, 2020

  Diagrami 22Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 665 teste dhe janë regjistruar 90 raste të reja të covid-19 edhe atë në – Shkup 36 – Ohër 13 – Strugë 10 – Shtip 8 – Resnjë 6 – Tetovë 4  – Kumanovë 2 – Koçani 2  – Manastir 2 – Veles 2 – Sveti Nikollë 2  – Krushevë 1 – Gostivar 1 dhe ...

 • Covid 19: 101 raste të reja, 5 të vdekur dhe 22 persona të shëruar

  21 Qershor, 2020

  Diagram 21.06Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 776 teste dhe janë regjistruar 101 raste të reja të covid-19 edhe atë në – Shkup 57 – Tetovë 19 – Kumanovë 13 – Shtip 3 – Manastir 2 – Resnjë 2 – Strugë 1 – Dibër 1 – Ohër 1  – Gostivar 1  dhe Veles 1.

  Gjatë 24 orëve u regjistruan 5 viktima, 2 nga Kumanova, 1 nga Shkupi, ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"