• Covid 19: 35 raste të reja, 5 të vdekur dhe 19 persona të shëruar

  30 Maj, 2020

  Ministria e ShendetesiseMinistria e Shëndetësisë informon se në gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 1120 teste dhe janë regjistruar 35 raste të reja të covid-19 edhe atë në Shkup 22, në Tetovë 6, në Kumanovë 4, në Shtip 1, në Strugë 1 dhe në Gostivar 1.

  Gjatë 24 orëve u regjistruan 5 viktima, prej tyre në klinikën për sëmundje infektive ...

 • Covid 19: 52 raste të reja, 4 të vdekur dhe 30 persona të shëruar

  29 Maj, 2020

  Ministria e ShendetesiseMinistria e Shëndetësisë informon se në gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 661 testime dhe janë regjistruar 52 raste të reja të COVID-19 edhe atë: – Shkup 26 – Tetovë 9 – Shtip 7 – Kumanovë 6 – Strugë 2 – Veles 1 dhe Koçani 1.

  Fatkeqësisht u regjistruan edhe 4 viktima, prej tyre në Klinikën për Sëmundje ...

 • Covid 19: 38 raste të reja, 3 të vdekur dhe 16 persona të shëruar

  28 Maj, 2020

  e enjteMinistria e Shëndetësisë informon se në gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 560 testime dhe janë regjistruar 38 raste të reja të COVID-19 edhe atë: – Shkup 24 – Kumanovë 4 – Shtip 4 – Tetovë 3 – Negotinë 2 – Manastir 1.

  Fatkeqësisht u regjistruan edhe 3 të vdekur prej tyre, në Klinikën për Sëmundje Infektive dhe Gjendjes ...

 • Covid 19: 25 raste të reja, 3 të vdekur dhe 17 persona të shëruar

  27 Maj, 2020

  E merkureMinistria e Shëndetësisë informon se në gjatë 24 orët e fundit janë realizuar 622 testime dhe janë regjistruar 25 raste të reja të covid-19 edhe atë në Shkup 14 raste të reja, në Shtip 4, në Tetovë 2, në Kumanovë 2, në Prilep 1, në Strugë 1 dhe në Veles 1.

  Fatkeqësisht u regjistruan edhe 3 të vdekur prej ...

 • Shkarkohet Sulejman Rexhepin nga posti i kryetarit të BFI

  27 Maj, 2020

  BFINë një mbledhje të jashtëzakonshme të mbajtur në Gostivar, ku morën pjesë 2/3 e anëtarëve të Këshillit morrën vendim për shkarkimin nga posti i kryetarit të BFI-së, Sulejman Rexhepin dhe në vend të tij si ushtrues detyre kanë emëruar myftiniun e Gostivarit Shaqir Fetahu.

  Ja deklarata e plotë:

  “Bazuar në procesverbalin e mbledhjes së jashtëzakonshme të shumicës së anëtarëve të Rijasetit ...

 • Prej sot tërësisht ndalon të vlejë Vendimi për ndalesë dhe regjim të posaçëm të lëvizjes së qytetarëve në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

  27 Maj, 2020

  Ministria e ShendetesisePrej sot tërësisht ndalon të vlejë Vendimi për ndalesë dhe regjim të posaçëm të lëvizjes së qytetarëve në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

  Ky vendim është miratuar në bazë të analizës së detajuar për periudhën e deritanishme tremujore, që kur u diagnostifikua rasti i parë me virusin korona në vend. Konkluzioni është se në mënyrë adekuate ...

 • Covid 19: 16 raste të reja, 3 të vdekur dhe 14 persona të shëruar

  26 Maj, 2020

  E marteMinistria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, janë kryer 314 teste, dhe janë regjistruar 16 raste të reja të covid-19  edhe atë në: Shkup-9, Shtip-5, Strugë-1 dhe Gostivar-1.

  Fatkeqësisht u regjistruan edhe 3 të vdekur prej tyre, një paciente nga Velesi (78 vjeç), e shtruar në spital në 14 maj, vdiq në ...

 • Covid 19: 21 raste të reja dhe 17 persona të shëruar

  25 Maj, 2020

  E heneMinistria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë 24 orëve të kaluara janë kryer 258 testime dhe janë konfirmuar 21 raste të reja të covid-19 edhe atë në Shkup 12, në Tetovë 5, në Kumanovë 3 dhe në Shtip 2.

  Ministria e Shëndetësisë  regjistroi 17 pacientë të rikuperuar, prej tyre në Shkup 7, në Prilep 2,  në Veles 2, Kumanov; 2, ...

 • Filipçe: Coronavirusi as nuk ka vdekur as nuk ka shkuar

  25 Maj, 2020

  FilipceMinistri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në profilin e tij në Facebook shkruan se fotografitë dhe artikujt nga festimi i djeshëm në objektet fetare dhe para tyre janë përsëri shqetësuese. Pavarësisht thirrjeve nga institucionet e kujdesit shëndetësor që të mos ketë tubime masive, respektim i masave në distancë dhe kufizimi i lëvizjes, kjo nuk ka ndodhur.

  “Unë e respektoj festimin dhe ...

 • Martesa e sajuar e ”Zharkos” me Eminenë!

  25 Maj, 2020

  kryehajdutiKryehajduti dhe kryemyftiu i BFI-së, mulla Sulë apo misionari i pansllavizmit me pseudonimi Zharko, është martuar para ca ditësh gjatë muajit ramazan me një vajzë të re lozonjare Eminenë nga Studeniçani.
  Duket që kjo martesë për interes është bërë për t’i kryer ca punë të padukshme si pazare të ndyra mes mafijes së grupeve të ndryshme të interesit që ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"