• Ora policore do të fillojë në ora 19:00, në fundjavë prej orës 15:00

  22 Prill, 2020

  Ministri i Shëndetësisë, dr. Venko Filipçe, në konferencën e rregullt për shtyp njoftoi se janë regjistruar 24 pacientë të shëruar, të cilët janë mjekuar në kushte shtëpie dhe me dy teste kontrolluese negative të njëjtët janë regjistruar në Dibër, Strumicë, Kumanovë, Shtip, Prilep, Shkup, Koçan dhe në Tetovë.

  “Fatkeqësisht ka një pacient të vdekur i cili ishte në moshën 70 vjeçare nga Labunishti, i cili është mjekuar në spitalin “8 Shtatori”, ...

 • Prej 22 prillit të vitit 2020 ndalim të lëvizjes në Kumanovë, Tetovë dhe Prilep, pa maskë, shall…

  20 Prill, 2020
  maska ffpNga mbledhja e 44-të e Qeverisë: Mbajtje e detyrueshme e pajisjes mbrojtëse personale për qytetarët e Kumanovës, Tetovës dhe Prilepit; Pagesa e pensioneve do të realizohet në mënyrë të organizuar sipas lartësisë së pensionit

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen 44-të që u mbajt sot, miratoi më shumë vendime, masa dhe rekomandime të cilat dalin nga ...

 • Gjatë 24 orëve të shkuara janë regjistruar 53 raste të reja me covid 19

  18 Prill, 2020

  orari i kufizimeveGjatë 24 orëve të shkuara janë regjistruar 53 raste të reja me covid 19, edhe atë në:

  Shkup – 13, Kumanovë – 9, Prilep – 9, Tetovë – 4, Strugë – 2, Veles – 12, Manastir – 2 dhe Makedonski Brod – 2, me këtë, numri i përgjithshëm i personave  me Covid-19  shkon në 1170.

  Venko Filipçe: E ndjekim me kujdes situatën në Pollog 17 Prill, 2020

  orari i kufizimeve“Rreth rajonit të Pollogut… Qasja është e njëjtë, do të thotë numri i madh i personave të diagnostifikuar në rajone të caktuara ka të bëjë me kontaktin primarë dhe bartjen e virusit. Në rajonin e Pollogut, rastin që kishim me ambulancën në Bogovinë vendosi në izolim mbi 150 persona”.

  “Ne për momentin nuk mund të vlerësojmë se sa ...

 • Maqedoni e Veriut: 974 të infektuar, 45 të vdekur nga koronavirusi

  15 Prill, 2020

  ambulanca sherbimi kujdestarNë Maqedoninë e Veriut ka arritur në 974 numri i të infektuarve me koronavirus ndërsa i viktimave në 45. Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë regjistruar 66 raste të reja me sëmundjen Covid-19, që shkakton koronavirusi i ri.

  Sipas shtrirjes gjeografike numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në Kumanovë ...

 • Filipçe jep detaje për gjendjen shëndetësore të pacientëve me coronavirus

  14 Prill, 2020

  Venko-FilipceMinistri i Shëndetësisë, Venko Filipçe konfirmoi se 24 orët e kaluara në dy testet e fundit kontrollues negativ kanë rezultuar gjithsej 42 pacientë.

  Ministri gjithashtu konfirmoi se kanë ndërruar jetë edhe gjashtë pacientë nga Llabunishta, Kumanova, Prilepi, Velesi.

  Ministri informoi se gjatë 24 orëve të fundit janë vërtetuar 54 raste të reja me Covid-19.  Sipas qyteteve: Shkupi 13, Kumanova 25, Shtipi ...

 • Katër viktima të reja nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

  13 Prill, 2020

  urgjencaJanë regjistruar edhe katër viktima të reja nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, dy viktima janë regjistruar në Shkup një në Veles dhe një në Prilep.

  Të dhënat e reja e rrisin numrin e viktimave në 38.

  Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për 26 raste të ...

 • Shkon në 828 numri i të infektuarve me Covid-19 në Maqedoni të Veriut

  12 Prill, 2020

  Struga

  Gjatë 24 orëve të fundit prej 404 testeve  68 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve tani ka aritur numrin prej 828.

  Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për 68 raste të reja me COVID-19 që përfshijnë nëntë qytete, ndërsa numri më i madh i tyre është në Kumanovë (18), Shkup (15), Prilep (14), Strugë (10).

  Nga ...

 • Covid-19, dy viktima dhe 49 raste të reja në Maqedoni

  11 Prill, 2020

  covid-mkdAlsat mëson se gjatë 24 orëve të fundit prej 586 testeve të realizuara, 49 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve tashmë shkon në 760.

  Sipas vendbanimeve prej 49 rasteve të reja, 13 raste janë regjistruar në Shkup, 14 në Kumanovë, 6 në Shtip, 8 në Prilep, 6 në Veles, 1 në Gostivar dhe 1 ...

 • Në Tetovë do të punojnë këto markete dhe farmacindjavës

  11 Prill, 2020

  INFORMATË

  Gjatë orës policore Inspektorati Shtetëror i Tregut në çdo qytet ka ekipe kujdestare të cilat do të bëjnë kontrollin e marketeve të cilat punojnë dhe nëse kanë leje përkatëse.

  Në bazë të përfundimeve të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut për parandalim të Koronavirusit-Kovid 19 ku janë të detyruar Shtabet e krizës komunale të caktojnë operatorë ekonomik/markete për të siguruar gjërat e nevojshme, në ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"