• Maqedoni e Veriut: 30 të vdekur, 663 të infektuar me COVID-19

  9 Prill, 2020

  ambulancaNumri i viktimave nga koronavirusi në Maqedonisë e Veriut ka arritur në 30. Ministria e Shëndetësisë në raportin e ditës së enjte ka njoftuar edhe për një viktimë, një grua 27-vjeçare nga Kumanova, e cila ka ndërruar jetë të mërkurën në mbrëmje.

  Viktima, siç bëhet e ditur, para një jave kishte lindur një foshnje e cila nuk është infektuar me ...

 • Dy të vdekur dhe 18 raste të reja nga koronavirusi

  8 Prill, 2020

  KufizimetGjatë 24 orëve të fundit prej 351 testeve të realizuara në vendin tonë, 18 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

  Me rastet e fundit numri i të infektuarve në vend shkon në 617.

  Shtatë raste të reja janë regjistruar në Shkup, dy në Kumanovë, katër në Prilep, një në ...
 • Pse distancimi shoqëror është kaq i rëndësishëm

  8 Prill, 2020

  distancimi shoqeror

  rel

 • 570 të infektuar në 18 qytete në Maqedoni, prej nesër kufizime të reja të lëvizjes

  7 Prill, 2020

  Koronavirus të konfirmuar ka tek 570 njerëz në vend, nga të cilët 239 janë nga Shkupi. Pas 24 orëve të kaluara, deri dje në orën 15:00 u kumtua për 15 raste të reja dhe tre viktima. Në Klinikën Infektive e humbën jetën një banor 40 vjeçar i Koçanit dhe dy tetovarë – njëri 69 vjeçar dhe një 65 vjeçar. Për parandalimin e përhapjes së infektimit, Qeveria i ashpërsoi masat për ...

 • Ku është VETNDËRGJEGJËSIMI…..”Kukamçefti’ është loja që NE po bëjmë me Covid-19.

  6 Prill, 2020

  Tritan Kalo“Ku është VETNDËRGJEGJËSIMI…..”Kukamçefti’ është loja që NE po bëjmë me Covid-19. Dyndemi rrugëve për 8 orë midis orëve 05:00 – 13:00, dhe më pas NE vijojmë dhe e gënjejmë veten, se po i fshihemi rrezikut të infektimit prej tij, duke qëndruar të mbyllur në shtëpi deri të nesërmen, kur tia mësyjmë sërisht rrugëve të qyteteve tona….Për fatin tonë ...

 • Në Maqedoni regjistrohen 72 raste të reja me coronavirus

  5 Prill, 2020

  korona-testMinistria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve janë regjistruar 72 raste të reja me coronaviurs.

  Nga rastet e reja 14 janë në Shkup, 21 në Kumanovë, 1 në Shtip, 9 në Prilep, 12 në Tetovë, 1 në Strugë, 1 në veles, 2 në Manastir, 1 në Gostivar, 1 në Radovsish, 2 në Krushevë dhe 7 në Koçani, njofton Telegrafi ...

 • Do të kërkohet ashpërsim i masave në Tetovë

  5 Prill, 2020

  Tetove_Banka_PensionistNë Tetovë rritet numri i të infektuarve me coronavirus. Nga Instituti për Shëndet Publik thonë se virusi po përhapet për shkak të mosrespektimit të masave qeveritare, mos-mbajtja e distancës sociale dhe mbledhja e qytetarëve para bankave, shitoreve dhe tregjeve, përcjell GazetaExpress.

  Nga ISHP thonë se nëse qytetarët vazhdojnë që t’i injorojnë masat, do të kërkojnë masa shtesë nga Qeveria, përcjell ...

 • Dy viktima të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

  3 Prill, 2020

  UrgjencaDy viktima të reja nga koronavirusi janë regjistruar në Maqedoninë e Veriut.

  Viktimat janë dy burra, njëri i moshës 68 vjeç nga Tetova dhe tjetri një 70-vjeçar nga Kumanova.

  Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, ata ishin të sëmurë kronikë.

  Me dy viktimat e reja, numri i të vdekurve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut ka arritur në 13.

  Ndërkohë, janë regjistruar edhe ...

 • Maqedoni e Veriut, arrin në 384 numri i të infektuarve

  2 Prill, 2020

  Klinika infektiveAutoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po përgatiten për zgjerimin e kapaciteteve për pranimin e personave të prekur nga koronavirusi, numri i të cilëve rritet nga 20 – 30 në ditë. Numri i përgjithshëm i të prekurve të enjten ka arritur në 384. Mjekët infektologë vlerësojnë se piku i COVID-19 në vend do të ndodhë në fund ...

 • Maqedoni e Veriut: 30 raste të reja me koronavirus

  2 Prill, 2020

  Klinika infektiveNë Maqedoni të Veriut janë regjistruar edhe 30 raste të reja me koronavirusin, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 384, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.

  Raste të reja të vdekjes nuk janë regjistruar dhe numri i përgjithshëm i viktimave mbetet 11.

  Në Dibër, qyteti më i goditur me COVID-19, tani tre ditë me radhë ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"