• Covid 19: prej 2140 testeve, sot, kemi 364 raste të reja, 3 viktima dhe 106 persona të shëruar

  8 Tetor, 2020
  E enjteGjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2140 teste dhe 364 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
  -Shkup 184-Kumanovë 13 -Dibër 1 -Shtip 13 -Prilep 12 -Tetovë 19-Struga 6-Veles 4 -Manastir 10 -Ohër 4 -Kavadarci 5 -Gostivar 4 -Gjevgjeli 5 -Strumicë 21 -Kriva ...
 • MARSH I MADH PROTESTUES! BOLL MË!

  8 Tetor, 2020
  Boll meProtestat kundër shtrenjtimit të rrymës elektrike, në kohë pandemie vazhdojnë!

  Të premten, më 09.10.2020 në ora 14:00 do të realizohet një marsh protestues!

  Vendtakimi do të jetë tek sheshin “Iliria” në Tetovë dhe do të marshohet deri te ”Monopolli” dhe përsëri do të kthehen tek sheshi “Iliria” .

 • Shkup: Varhelyi prezanton raport progresin për RMV

  8 Tetor, 2020

  Varhelyi Zaev 1Komisioneri i BE për Zgjerimin në Shkup: RMV të vazhdojë me reformat në adminsitratën publike, luftën kundër korrupsionit si dhe në gjyqësor, të bëjë përpjekje më të mëdha për zbatim të planit strategjik gjyqësor.

  Maqedonia e Veriut ka mbajtur një ritëm të qëndrueshëm përparimi dhe ajo ka vazhduar në kryerjen e reformave në fushën e sundimit të ligjit, ...

 • Komisioneri për Zgjerim i BE-së zyrtarëve në Shkup: Vazhdoni reformat

  8 Tetor, 2020

  Varhelyi ZaevNjë ditë pas publikimit të progres-raportit të Komisionit Evropian, Komisioneri për Zgjerim Oliver Varhelyi udhëtoi sot (të mërkurën) drejt rajonit. Në Shkup ai theksoi nevojën e vazhdimit të reformave në më shumë fusha, ndërsa foli dhe për paketën ekonomike për vendet e Ballkanit, por pa dhënë hollësi në këtë fazë sa fonde do të përfitojë secili ...

 • Covid 19: prej 1990 testeve, sot, kemi 371 raste të reja, 4 viktima dhe 104 persona të shëruar

  7 Tetor, 2020
  E merkureGjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1990 teste dhe 371 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
  -Shkup 182-Kumanovë 12 -Dibër 3 -Shtip 13 -Prilep 5 -Tetovë 8 – Veles7 -Manastir6 -Ohër 1 -Kavadarci 4 -Gostivar 11 -Gjevgjeli 12 -Strumicë 12 -Kriva Pallankë ...
 • Covid 19: prej 1841 testeve, sot, kemi 225 raste të reja, 8 viktima dhe 159 persona të shëruar

  6 Tetor, 2020
  E marteGjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1841 teste dhe 225 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
  -Shkup 120-Kumanovë 10 -Shtip 8 -Prilep15 -Tetovë 17 -Strugë 6 -Manastir7-Ohër 4 -Gostivar 1-Gjevgjeli 3 -Strumicë 13 -Kriva Pallankë 2 -Koçani 6 -Probishtip 2-Berovë 3 -Vinicë 1 -Sveti ...
 • Covid 19: prej 539 testeve, sot, kemi 83 raste të reja, 4 viktima dhe 146 persona të shëruar

  5 Tetor, 2020
  E heneGjatë 24 orëve të fundit janë kryer 539 teste dhe 83 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
  -Shkup 34 -Kumanovë 3 -Shtip 6 -Tetovë 5 -Strugë 3 -Veles 3 -Ohër 1 -Gjevgjeli 1 -Strumicë 5 -Kriva Pallankë 1 -Radovish 1 -Koçani 9 -Berovë ...
 • Komisioni për Sëmundjet Infektive: kufijtë me Serbinë, Malin e Zi, Kosovën dhe Shqipërinë të hapen pa testin PCR

  5 Tetor, 2020

  RMV - Ministria e shendetesiseSipas Ministrisë së Shëndetësisë, Komisioni për Sëmundjet Infektive këtë mëngjes miratoi një projektvendim dhe i rekomandoi qeverisë që  kufijtë me Serbinë, Malin e Zi, Kosovën dhe Shqipërinë të hapen  pa testin e PCR.

  Sipas analizës, për momentin nuk ka asnjë indikacion, gjegjësisht nuk ka një numër të lartë të rasteve të importuara ...

 • Covid 19: prej 1350 testeve, sot, kemi 191 raste të reja, 3 viktima dhe 77 persona të shëruar

  4 Tetor, 2020
  e diellGjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1350 teste dhe 191 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
  -Shkup 96-Kumanovë 4-Shtip 5-Prilep 13-Tetovë 15- Veles 1-Manastir 3-Kavadarci 1 – Gostivar 4 -Gjevgjeli 4 -Strumicë 5– Kriva Pallankë 2  –Radovish 2 – Koçani 15– Pehçevë1- Berovë 4 – Valandovë 2 ...
 • Covid 19: prej 1831 testeve, sot, kemi 243 raste të reja, 4 viktima dhe 100 persona të shëruar

  3 Tetor, 2020
  riskGjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1831 teste dhe 243 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
  -Shkup 98-Kumanovë 11 -Shtip 7 -Prilep 12 -Tetovë 2-Struga 9 -Veles 3 -Manastir 5 -Ohër 4 -Kavadarci 4 – Gostivar 5 -Gjevgjeli 5 -Strumicë 21– Kriva Pallankë 2  –Radovish 9 – Koçani 11– Probishtip 1 – Demir Hisar 1 ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"