• Katër viktima të reja nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

  13 Prill, 2020

  urgjencaJanë regjistruar edhe katër viktima të reja nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, dy viktima janë regjistruar në Shkup një në Veles dhe një në Prilep.

  Të dhënat e reja e rrisin numrin e viktimave në 38.

  Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për 26 raste të ...

 • Shkon në 828 numri i të infektuarve me Covid-19 në Maqedoni të Veriut

  12 Prill, 2020

  Struga

  Gjatë 24 orëve të fundit prej 404 testeve  68 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve tani ka aritur numrin prej 828.

  Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për 68 raste të reja me COVID-19 që përfshijnë nëntë qytete, ndërsa numri më i madh i tyre është në Kumanovë (18), Shkup (15), Prilep (14), Strugë (10).

  Nga ...

 • Covid-19, dy viktima dhe 49 raste të reja në Maqedoni

  11 Prill, 2020

  covid-mkdAlsat mëson se gjatë 24 orëve të fundit prej 586 testeve të realizuara, 49 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve tashmë shkon në 760.

  Sipas vendbanimeve prej 49 rasteve të reja, 13 raste janë regjistruar në Shkup, 14 në Kumanovë, 6 në Shtip, 8 në Prilep, 6 në Veles, 1 në Gostivar dhe 1 ...

 • Në Tetovë do të punojnë këto markete dhe farmacindjavës

  11 Prill, 2020

  INFORMATË

  Gjatë orës policore Inspektorati Shtetëror i Tregut në çdo qytet ka ekipe kujdestare të cilat do të bëjnë kontrollin e marketeve të cilat punojnë dhe nëse kanë leje përkatëse.

  Në bazë të përfundimeve të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut për parandalim të Koronavirusit-Kovid 19 ku janë të detyruar Shtabet e krizës komunale të caktojnë operatorë ekonomik/markete për të siguruar gjërat e nevojshme, në ...

 • Covid-19 dy të vdekur dhe 48 raste të reja

  10 Prill, 2020

  korona-testGjatë 24 orëve të fundit prej 496 testeve të realizuara, 48 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve tashmë shkon në 711, përcjell Alsat.

  Sipas vendbanimeve prej 48 rasteve të reja, 11 raste janë regjistruar në Shkup, 25 në Kumanovë, 1 në Shtip, 4 në Prilep, 1 në Tetovë, 3 në Strugë, 1 në Ohër ...

 • Filipçe: Nuk përjashtohet mundësia që coronavirusi të ketë qenë i pranishëm që nga janari në vendin tonë

  10 Prill, 2020

  Venko-FilipceMinistri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot në konferencë për shtyp tha se nuk përjashtohet mundësia që virusi Covid-19, të jetë i pranishëm që nga viti i ri, para se zyrtarisht të zbulohet rasti i parë.

  Ai këtë e tha pas dy rasteve të vdekjeve të cilat u zbuluan në një shtëpi në Veles, të cilët kishin ndërruar jetë që nga ...

 • Shkup, kryetarët e dy partive më të mëdha në vetëizolim

  10 Prill, 2020

  vmrosdsmDrejtuesit e dy partivë më të mëdha politike në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickovski prej ditës së premte ndodhen në vetëizolim të detyrueshëm shtëpiak, pasi kishin pasur intervistë me një gazetar të prekur nga koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të ditur se testi i parë i z. Mickovski ka dalë negativ, ndërsa për ...

 • Kumanova, qyteti më i goditur nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

  9 Prill, 2020

  KirurgjiaKumanova është qyteti më i prekur, menjëherë pas Shkupit nga koronavirusi dhe masat shtrënguese atje u vendosën pas disa raste vdekjesh dhe rritjes së shpejtë të numrit të të infektuarve.

  Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë, e cila ka për detyrë të gjurmojë, identifikojë dhe izolojë bartësit dhe të prekurit nga koronavirusi, po përpiqet së bashku me autoritetet spitalore ...

 • Maqedoni e Veriut: 30 të vdekur, 663 të infektuar me COVID-19

  9 Prill, 2020

  ambulancaNumri i viktimave nga koronavirusi në Maqedonisë e Veriut ka arritur në 30. Ministria e Shëndetësisë në raportin e ditës së enjte ka njoftuar edhe për një viktimë, një grua 27-vjeçare nga Kumanova, e cila ka ndërruar jetë të mërkurën në mbrëmje.

  Viktima, siç bëhet e ditur, para një jave kishte lindur një foshnje e cila nuk është infektuar me ...

 • Dy të vdekur dhe 18 raste të reja nga koronavirusi

  8 Prill, 2020

  KufizimetGjatë 24 orëve të fundit prej 351 testeve të realizuara në vendin tonë, 18 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

  Me rastet e fundit numri i të infektuarve në vend shkon në 617.

  Shtatë raste të reja janë regjistruar në Shkup, dy në Kumanovë, katër në Prilep, një në ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"