• Covid 19: prej 860 testeve, sot, kemi 78 raste të reja, 4 viktimë dhe 40 persona të shëruar

  24 Gusht, 2020
  RMV - Ministria e shendetesiseSipas Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 860 teste dhe 78 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
  - Shkup 28 – Gostivar 8 –  Prilep 8 – Kumanovë 5 – Dibër 4 – Tetovë 4

  - Berovë 4 – Delçevë 3 – Kërçovë 3 – Negotinë 2- ...
 • Covid 19: prej 1414 testeve, sot, kemi 137 raste të reja, 1 viktimë dhe 58 persona të shëruar

  23 Gusht, 2020
  RMV Ministria e shendetesiseSipas Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1414 teste dhe 137 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
  - Shkup 53- Kumanovë 19- Gostivar 10- Shtip 8- Manastir 7- Veles 6- Sveti Nikolë 6- Delçevë 5- Tetovë 4- Makedonski Brod ...
 • Covid 19: prej 1733 testeve, sot, kemi 159 raste të reja, 6 viktima dhe 75 persona të shëruar

  22 Gusht, 2020
  masat kunder covidSipas Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer  1.733 teste dhe 159 raste të reja të COVID -19 janë regjistruar në:- Shkup 32- Kumanovë 25- Gostivar 22- Strugë 15- Tetovë 9- Berovë 9- Shtip 8- Prilep 7- Kavadarci 5- Gjevgjeli 5- Ohër 4- Delçevë 4- Kërçovë 3- Koçani 2- ...
 • Shqiptarët në Maqedoni drejtojnë për herë të parë Ministrinë e Jashtme

  21 Gusht, 2020

  RMVEkonomia, reformat gjyqësore, projektet kapitale infrastrukturore, mjedisi dhe investimet në shëndetësi do të jenë prioritetet e qeverisë së re në Shkup.

  Kryesitë më të larta të LSDM-së dhe BDI-së kanë mbështetur marrëveshjen për formimin e qeverisë së koalicionit dhe kanë konfirmuar kandidatët për kabinetin qeveritar që do ta kryesojë mandatari Zoran Zaev. Në qeverinë e re në vend të 26 do të ...

 • Protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

  21 Gusht, 2020

  Protesta evnSot, e Premte në disa qytete të u bë bllokimi i rrugëve të caktuara si një lloj proteste paqësore për shkak të rritjes së energjisë elektrike.

  Thirrja që u drejtohej qytetarëve ishte me publikimin e kërkesave të renditura në disa pika të cilët mund ti lexoni në tekstin vijues:

  Meqë çdo kush prej nesh çmimin e ...
 • Covid 19: prej 1825 testeve, sot, kemi 115 raste të reja, 3 viktima dhe 225 persona të shëruar

  21 Gusht, 2020
  RMV - Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1825 testime, dhe 115 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:-Shkup 32-Shtip 14-Gostivar 11-Tetovë 10-Berovë 8-Dibër 8-Kumanovë 7-Sveti Nikolë 4-Kërçovë 3-Ohër 3-Gjevgjeli 3-Kriva Pallankë 3-Delçevë 3-Veles 2-Prilep 2-Koçani 1-Probishtip 1
  Covid 19: prej 1653 testeve, sot, kemi 118 raste të reja, 3 viktima dhe 127 persona të shëruar 20 Gusht, 2020

  Ndalo covid 19

  Kujdes!

  Kujdes nga “hulumtuesit e pavarur”, “ekspertë”, “analistë”, “mjekë”, njerëz të papërgjegjshëm, nëpër rrjete sociale, të cilët si duket se prej mërzisë, nuk dinë si të kalojnë kohën, komentojnë në çdo studim dhe ndaj çdo mase që ndërmerren nga institucionet përgjegjëse.

  Besoni vetëm institucioneve përgjegjëse dhe jo individëve!

  Nisur dhe nga rritja e rasteve ditore pozitive të ditëve të fundit, Ministria e ...

 • Covid 19: prej 1902 testeve, sot, kemi 108 raste të reja, 2 viktima dhe 112 persona të shëruar

  19 Gusht, 2020

  RMV Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1.902 teste dhe 108 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në: -Shkup 45-Kumanovë 18-Shtip 11-Gostivar 9-Veles 4-Strugë 4-Delçevë 4-Sveti Nikolë 3-Prilep 3-Vinicë 2-Strumicë 2-Tetovë 2-Dibër 1.

  Kanë ndërruar jetë dy pacientë nga Kumanova (64 dhe 72 vjeç) .

  Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 112 pacientë të ...

 • LSDM dhe BDI vazhdojnë qeverisjen, kryeministër shqiptar në 100 ditët e fundit të mandatit

  18 Gusht, 2020

  Ali ZaevLidhja Social-Demokrate dhe Bashkimi Demokratik për Integrim kanë njoftuar arritjen e marrëveshjes për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë së Veriut.

  Marrëveshje u bë e ditur nga liderët e dy partive, Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti. Kreu i LSDM-së, Zaev tha se do të jetë kryeministër me mandat të plotë katërvjeçar, duke bërë kështu të ditur se ky ...

 • Covid 19: prej 1742 testeve, sot, kemi 130 raste të reja, 2 viktima dhe 152 persona të shëruar

  18 Gusht, 2020

  Ndalo covid 19Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1742 teste dhe 130 raste të reja të COVID -19 janë regjistruar në: -Shkup 40 -Gostivar 18 -Tetovë 13 -Shtip 13 -Kërçovë 7 -Ohër 6 -Kumanovë 6 -Prilep 5 -Vinica 5 -Strugë 4 -Delçevë 4 -Manastir 3 -Kavadarci 2 – Probishtip 2 -Strumicë 1 -Berovë 1

  Kanë ndërruar jetë 2 persona, ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"