Moti në Maqedoni deri në fundjavë

Moti në Maqedoni ka filluar të merr edhe shenjat e dimrit.

Sot në disa vende ka pasur reshje të borës dhe të shiut kurse gjatë ditëve në vazhdim pritet të ketë diell por temperatura të ulta.

Deri në fundjavë temperaturat do të lëvizin nga -6 në mëngjes dhe gjatë mbrëmjeve e deri në 6 gradë celsius gjatë ditës.

Diell, mjegulla, diell i mbuluar nga mjegullat dhe me erë nga Veri-Perendimi i vendit.

Dita me më shumë ajër të lagësht do të jetë dita e shtunë (23 dhjetor), ku lagështia e ajrit do të jetë 67%. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>