PD nis mobilizimin për protestën, ja SMS-ja e PD për drejtuesit në rrethe

BashaMenjëherë pas njoftimit se nesër në orën 10:00 do të mbahet seanca e Kuvendit, ka ardhur lëvizja e opozitës.

Sekretariati organizativ i PD ka njoftuar me sms drejtuesit e degëve: Në orën 9:30 protestuesit të mblidhen para Kuvendit!

Opozita kërkon të mobilizojë sa më shumë militantë me qëllim që të pengojë seanën ku pritet të betohen edhe katër deputetë të rinj që kandiduan me LSI-në në fushatën e 2017-tës.

Ata vendosën të thyenin vendimin e partisë për bojkot parlamentar, duke pranuar mandatin.

Ndërkohë deputetëve të mazhorancës iu është kërkuar që të jenë në sallë gjysmë ore para me qëllim shmangien e përplasjeve me turmën.

Kujtojmë që në seancën e javës së shkuar ministri dhe njëherësh deputeti Blendi Klosi u sulmua nga turma.

shekulli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>