Rama në rrëfimin e parë pas pushimeve; Samiti i Vjenës, informaliteti, drejtësia…

rama-intervista-veliu-sotKryeministri Edi Rama, në një intervistë të gjatë për Top Channel, flet për samitin e Vjenës; ekonominë, duke shpjeguar me detaje operacionin kundër evazionit fiskal; për reformën në drejtësi, ku për herë të parë tregon se ç’do të ndodhë nëse mazhoranca nuk do t’i arrijë 93 votat për ndryshimet kushtetuese…

Kryeministri jep argumentet e tij, përse nuk ka probleme brenda koalicionit, siç është përfolur masivisht në media gjatë dy muajve të fundit. Shefi i qeverisë shqiptare pohon se do të ketë edhe reformim të Kodit aktual Zgjedhor.

Pjesë e intervistës janë edhe çështjet që lidhen me mosndëshkimin e zyrtarëve të lartë në qeverinë “Berisha”, të dyshuar për afera korruptive, dhe përse pas dy vitesh në qeveri, mazhoranca e majtë nuk ka zbardhur ende tragjedinë e Gërdecit, përfshirë dhe atë të 21 Janarit.

Dhe në fund, Rama flet edhe për koncertin e këngëtares Anastacia dhe çfarë e shtyu atë ta mbështesë këtë koncert.

Intervistën e plotë me kryeministrin Edi Rama, dhënë gazetarit Muhamed Veliu, do ta ndiqni në edicionet e lajmeve në Top Channel, gjatë ditës së sotme.

/ Top Channel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>