Reshje shiu dhe borë, njihuni me parashikimin e motit në vendin tonë

shiuMoti në vendin tonë edhe për këtë të premte do të jetë me reshje shiu me intensitet mesatar.

Në verilindje dhe juglindje pritet të ketë reshje bore.

Temperaturat minimale do të luhaten 3 – 8 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të jenë 4 – 6°C në veri, 11-14°C në zonën e ulët dhe bregdet.

 

Era do të fryjë me drejtim Jug – Lindje me shpejtësi 15 – 20 m/sek, duke shkaktuar dallgëzim të forcës 8 ballë.

Top Channel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>