• Covid 19: prej 778 testeve, sot, kemi 177 raste të reja, 5 viktima dhe 107 persona të shëruar

  12 Tetor, 2020
  masat kunder covidGjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 778 teste dhe 177 raste të reja të COVID -19 janë regjistruar në:
  -Shkup 96-Kumanovë 5-Shtip 7-Prilep 1-Tetovë 19-Veles 2-Manastir 1–Kavadarci 1-Gostivar 6-Gjevgjeli 1-Strumicë 8-Kriva Pallankë 2-Radovish 2-Koçani 10-Berovë 6-Vinicë 5-Delçevë 4

  -Negotinë 1.
  Covid 19: prej 2267 testeve, sot, kemi 386 raste të reja, 6 viktima dhe 154 persona të shëruar 9 Tetor, 2020
  E premteGjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 2267 teste dhe 386 raste të reja të COVID -19 janë regjistruar në:
  -Shkup 178-Kumanovë 18-Dibër 1-Shtip 8-Prilep 20-Tetovë 13-Strugë 9-Veles 5-Manastir 13-Ohër 7-Kavadar 3-Gostivar 4-Gjevgjeli 18-Strumicë 44-Kriva Palankë 7-Radovish 4-Koçani 10
  -Probishtip 1-Makedonski Brod 1-Berovë 7-Valandovë 3-Vinicë ...
 • Rekomandohen masa të reja për parandalimin e përhapjes së covid 19

  9 Tetor, 2020

  masat kunder covidNë përputhje me pasqyrën epidemiologjike dhe analizat e ISHP-së, si dhe rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Infektive, morëm vendim për të rekomanduar masa të reja, në mënyrë që të parandalojmë përhapjen e mëtejshme të virusit.

  – Ndalimi i grupimit në shtëpi për kremtime familjare, kremtime dhe tubimeve të tjera në grupe. Në një banesë maksimum katër persona mund ...

 • SOT, TE SHESHI “ILIRIA” PROTESTË, MARSH PROTESTUES! BOLL MË!

  9 Tetor, 2020

  Boll me

  Protestat kundër shtrenjtimit të rrymës elektrike vazhdojnë!

  Sot, e premte, 09.10.2020, në ora 14:00 do të realizohet një marsh protestues!

  Vendtakimi do të jetë tek sheshin “Iliria” në Tetovë dhe do të marshohet deri te ”Monopolli” dhe përsëri do të kthehen tek sheshi “Iliria” .

  Në kohën kur çdo shtet, ndërmerr masa lehtësuese për qytetarët e vetë, që  sa më lehtë ...

 • Covid 19: prej 2140 testeve, sot, kemi 364 raste të reja, 3 viktima dhe 106 persona të shëruar

  8 Tetor, 2020
  E enjteGjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2140 teste dhe 364 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
  -Shkup 184-Kumanovë 13 -Dibër 1 -Shtip 13 -Prilep 12 -Tetovë 19-Struga 6-Veles 4 -Manastir 10 -Ohër 4 -Kavadarci 5 -Gostivar 4 -Gjevgjeli 5 -Strumicë 21 -Kriva ...
 • MARSH I MADH PROTESTUES! BOLL MË!

  8 Tetor, 2020
  Boll meProtestat kundër shtrenjtimit të rrymës elektrike, në kohë pandemie vazhdojnë!

  Të premten, më 09.10.2020 në ora 14:00 do të realizohet një marsh protestues!

  Vendtakimi do të jetë tek sheshin “Iliria” në Tetovë dhe do të marshohet deri te ”Monopolli” dhe përsëri do të kthehen tek sheshi “Iliria” .

 • Shkup: Varhelyi prezanton raport progresin për RMV

  8 Tetor, 2020

  Varhelyi Zaev 1Komisioneri i BE për Zgjerimin në Shkup: RMV të vazhdojë me reformat në adminsitratën publike, luftën kundër korrupsionit si dhe në gjyqësor, të bëjë përpjekje më të mëdha për zbatim të planit strategjik gjyqësor.

  Maqedonia e Veriut ka mbajtur një ritëm të qëndrueshëm përparimi dhe ajo ka vazhduar në kryerjen e reformave në fushën e sundimit të ligjit, ...

 • Komisioneri për Zgjerim i BE-së zyrtarëve në Shkup: Vazhdoni reformat

  8 Tetor, 2020

  Varhelyi ZaevNjë ditë pas publikimit të progres-raportit të Komisionit Evropian, Komisioneri për Zgjerim Oliver Varhelyi udhëtoi sot (të mërkurën) drejt rajonit. Në Shkup ai theksoi nevojën e vazhdimit të reformave në më shumë fusha, ndërsa foli dhe për paketën ekonomike për vendet e Ballkanit, por pa dhënë hollësi në këtë fazë sa fonde do të përfitojë secili ...

 • Covid 19: prej 1990 testeve, sot, kemi 371 raste të reja, 4 viktima dhe 104 persona të shëruar

  7 Tetor, 2020
  E merkureGjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1990 teste dhe 371 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
  -Shkup 182-Kumanovë 12 -Dibër 3 -Shtip 13 -Prilep 5 -Tetovë 8 – Veles7 -Manastir6 -Ohër 1 -Kavadarci 4 -Gostivar 11 -Gjevgjeli 12 -Strumicë 12 -Kriva Pallankë ...
 • Covid 19: prej 1841 testeve, sot, kemi 225 raste të reja, 8 viktima dhe 159 persona të shëruar

  6 Tetor, 2020
  E marteGjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1841 teste dhe 225 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
  -Shkup 120-Kumanovë 10 -Shtip 8 -Prilep15 -Tetovë 17 -Strugë 6 -Manastir7-Ohër 4 -Gostivar 1-Gjevgjeli 3 -Strumicë 13 -Kriva Pallankë 2 -Koçani 6 -Probishtip 2-Berovë 3 -Vinicë 1 -Sveti ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"