Maqedonia
 • Fundjava në Maqedoni sjell rritje të temperaturave, do të arrijnë deri në 23 gradë celsius

  23 Shtator, 2022

  mot-me-diellGjatë fundjavës mëngjeset do të jenë të ftohta, ndërsa temperatura ditore do të jetë në rritje të vazhdueshme, e cila do të jetë më e theksuar në fillim të javës së ardhshme.

   

  Siç njofton Departamenti për Punë Hidro Meteorologjike, mëngjesi i nesërm do të jetë i ftohtë ndërsa gjatë ditës do të mbaj mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare.

  Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare jugore.

  Në Shkup do të mbaj mot me diell me ...

Kosova
Shqipëria
 • Mbyllja e kolegjit turk/ Rama: Shkeli rregullat. Berisha: Diktat i Erdogan

  23 Shtator, 2022

  kolegji turkSali Berisha dhe Edi Rama u përplasën në distancë për mbylljen e kolegjit privat turk Mehmet Akif pjesë e fondacionit Gylistan.

   

  Ish-kryeminitri akuzoi Edi Ramën se  ka marrë vendimin me urdher të mikut të tij Erdogan.

  “E konsideroj një akt më të rëndë, mbylljen pa asnjë shpjegim publik, por vetëm nën diktatin e ERDOGANIT, të shkollës që mban një nga ...

Bota
 • SHBA vendos sanksione ndaj policisë së edukimit moral iranian

  23 Shtator, 2022

  iranDepartamenti amerikan i Thesarit njoftoi të enjten sanksione të reja kundër shtatë zyrtarëve të policisë iraniane të sigurisë dhe edukimit moral, duke i akuzuar ata për shkelje të të drejtave të grave, aktivistëve të shoqërisë civile dhe protestuesve paqësorë.

   

  Sanksionet e reja synojnë kreun e policisë famëkeqe të edukimit moral të Iranit, Mohammad Rostami Cheshmeh Gachi, dhe drejtorin e forcës ...

LAJMET NGA MAQEDONIA
LAJMET NGA KOSOVA
LAJMET NGA SHQIPËRIA
LAJMET NGA BALLKANI
LAJMET NGA BOTA

Këtu do të gjeni të gjitha lajmet nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Balkani, Kosova Lindore, Plava dhe Gucia, Cameria, Analiza, Reagime, Intervista, History, Poezi, Spor,  te ndryshme, arberia, shqipe, radio internet, televizor, TV, video klipa, albanian news, njohtime, gjendja ne maqedoni, lajmet me te reja, lufta, demonstrata.

Qendra Informative Shqiptare "Liria"