Maqedonia
 • Covid 19: prej 3616 testeve, kemi 908 raste të reja, 31 viktima dhe 732 persona të shëruar

  16 Prill, 2021
  E PremteGjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 3616 teste dhe u regjistruan 908 raste të reja të Covid-19 edhe ate  në:
  • Shkup – 367 (territori i Shkupit me 617.646 banorë)
  • Manastir – 71 (me 91.983 banorë)
  • Kumanovë – 64 (me 109.228 banorë)
  • Prilep – 49 (me 75.132 banorë)
  • Shtip – 40 (me 43.625 banorë)
  • Ohër- 39 (51.591 banorë)
  • Veles –39 (me  54.384 banorë)
  • Tetovë – 38 (në territorin e Tetovës me 200.678 banorë që dtth.: Komuna e Tetovës me 91.760 banorë, + Komuna e Bogovinës me 30.928 ...
Kosova
 • IKShPK: prej 3230 mostrave kemi 520 raste pozitive, 14 të vdekur dhe 646 të shëruar!

  16 Prill, 2021
  IKSHPKGjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.230 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 520 raste pozitive. Rastet ...
Shqipëria
 • Ministria e Shëndetësisë: 2652 testime, 179 raste të reja, 2 humbje jete dhe 587 të shëruar

  16 Prill, 2021

  Ministria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit prej 2652 testimeve  179 qytetarë kanë rezultuar pozitivë .

  Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:
  38 raste në Tiranë, 16 në Fier, 12 në Gjirokastër, 11 në Durrës, 10 në Korçë, 9 në Shkodër, nga 8 raste në Vlorë, Gramsh, 6 në Skrapar, nga 5 raste në Devoll, Lezhë, nga 4 raste në Elbasan, Lushnje, Pogradec, Sarandë, ...

Bota
 • Në kohën e duhur: SHBA shtojnë trupat në Gjermani

  16 Prill, 2021

  DE USASHBA nuk i pakësojnë, por i shtojnë trupat e përhershme në Gjermani, megjithë vëmendjen ndaj Azisë. Gjermania përfiton sërish nga gjeopolitika, këtë herë sepse nuk është në vijën e parë të frontit, shkruan Auron Dodi.

  Ishte Berlini, jo kryeqyteti i ndonjë vendi tjetër ku ndaloi për herë të parë në Evropë ministri i ri amerikan i ...

LAJMET NGA MAQEDONIA
LAJMET NGA KOSOVA
LAJMET NGA SHQIPËRIA
LAJMET NGA BALLKANI
LAJMET NGA BOTA

Këtu do të gjeni të gjitha lajmet nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Balkani, Kosova Lindore, Plava dhe Gucia, Cameria, Analiza, Reagime, Intervista, History, Poezi, Spor,  te ndryshme, arberia, shqipe, radio internet, televizor, TV, video klipa, albanian news, njohtime, gjendja ne maqedoni, lajmet me te reja, lufta, demonstrata.

Qendra Informative Shqiptare "Liria"