• Vazhdojnë protestat – të premten, më 04.09.2020, në ora 19:00

  2 Shtator, 2020

  Marshi BOLL MË

  Pasi që me kërkesën e parë besoj se të gjithë jeni të njoftuar, po vazhdojmë me e pikën e dytë:
  Kërkojmë që vlera e TVSH-së për energjinë nga 18% në 5% si eliminimi i monopolit të EVN-së, për t’i dhënë fund sjelljes së ...
 • Covid 19: prej 1665 testeve, sot, kemi 115 raste të reja, 1 viktimë dhe 368 persona të shëruar

  1 Shtator, 2020
  RMV Ministria e shendetesiseSipas Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1665 teste dhe 115 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në: – Shkup 34 – Prilep 15– Shtip 14-Strugë 13 – Kumanovë 10- Manastir 4 – Ohër 4 -Vinicë 3 – Tetovë 3- Gostivar 2 – Probishtip 2 – Berovë 2 – Sveti ...
 • Covid 19: prej 450 testeve, sot, kemi 11 raste të reja, 3 viktima dhe 95 persona të shëruar

  31 Gusht, 2020
  parandalimi covid 19Sipas Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 450 teste dhe 11 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
  - Shkup 3- Gostivar 1- Kumanovë 1- Tetovë 1- Gjevgjeli 1- Kriva Pallanka 1 – Berovë 1- Vinicë 1 – Delcevë 1.
 • Maqedoni e Veriut, parlamenti miraton qeverinë e re

  31 Gusht, 2020

  qeveria rmParlamenti i Maqedonisë së Veriut votoi të dielën para mesnate kabinetin qeveritar të udhëhequr nga social-demokrati Zoran Zaev.

  62 deputetë të shumicës parlamentare votuan pro, 51 të opozitës ishin kundër. Një nga ligjvënsit e shumicës votoi nga një kabinë mbi sallën ku mbahej seanca për shkak të rekomandimeve nga autoritetet shëndetësore lidhur me koronavirusin.

  Nuk pati ligjvënës që abstenuan, ndërkohë që opozita ...

 • Covid 19: prej 817 testeve, sot, kemi 39 raste të reja, 4 viktimë dhe 48 persona të shëruar

  30 Gusht, 2020
  RMV Ministria e shendetesiseSipas Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 817 teste dhe 39 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
  - Gostivar 11- Prilep 8- Shkup 7- Kumanovë 3- Tetovë 2- Strugë 2- Gjevgjeli 2- Koçanë 2- Kratovë 1- Sveti Nikolë 1.
 • Covid 19: prej 1297 testeve, sot, kemi 131 raste të reja, 6 viktimë dhe 81 persona të shëruar

  29 Gusht, 2020
  RMV - Ministria e shendetesiseSipas Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1297 teste dhe 131 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:- Shkup 34- Kumanovë 20- Gostivar 12 – Delçevë 10- Prilep 8- Berovë 6- Vinicë 6- Shtip 5- Sveti Nikolë 5 – Ohër 4- Gjevgjeli 4- Strugë 3 – Strumicë ...
 • Covid 19: prej 2018 testeve, sot, kemi 159 raste të reja, 5 viktimë dhe 212 ersona të shëruar

  28 Gusht, 2020
  RMV Ministria e shendetesiseSipas Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 2018 teste dhe 159 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:- Shkup 45- Kumanovë 26- Prilep 12- Shtip 10- Dibër 9- Kavadari 7- Gostivar 6- Kriva Palankë 6 – Tetovë 5- Strugë 4- Veles 4 – Strumicë 4- Delçevë 3- Gjevgjeli 3- ...
 • BOLL MË !!!

  28 Gusht, 2020

  Boll me

  TË NDERUAR QYTETAR,

  NE, NUK DO NDALEMI,

  BASHKË ME JU,

  JU FTOJMË QË TË PREMTEN, NË ORA 19:00,

  NË SHESHIN ,,ILIRIA” TË MERRNI PJESË NË PROTESTËN, PËR TU TREGUAR ATYRE, QË PO BËJNË SIKUR NUK NDODH ASGJË, SE TËRMET DO TË KETË.

 • Covid 19: prej 1529 testeve, sot, kemi 89 raste të reja, 7 viktimë dhe 215 persona të shëruar

  27 Gusht, 2020
  RMV - Ministria e shendetesiseSipas Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1.529 testime dhe 89 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:- Shkup 39- Kumanovë 10- Prilep 8- Ohër 4- Shtip 4- Strugë 3- Kavadari 3- Berovë 3- Gostivar 2- Delçevë 2 -Kërçovë 2- Tetovë 1- Manastir 1- Dibër 1- Strumicë ...
 • Viti shkollor në Maqedoninë e Veriut shtyhet për në tetor

  26 Gusht, 2020

  shkollaViti i ri shkollor në Maqedoninë e Veriut nuk do të fillojë më 1 shtator, siç është paralajmëruar më herët, por me një muaj vonesë – më 1 tetor, bëri të ditur i emëruari për kryeministër i këtij vendi, Zoran Zaev.

  “Viti shkollor nuk do të fillojë më 1 shtator. Për shkak të përgatitjes së protokolleve shëndetësore, mësimi duhet të nisë më ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"