LAJMET NGA KOSOVA

 • IKSHPK: Prej 10321 testimeve, kemi 920 qytetarë pozitiv, 28 viktima dhe 1698 persona te shëruar.

  7 Shtator, 2021
  May be an image of text that says 'Ministria Shändetësisẽ Ministarstva Zdravstva Ministry Health COVID19 BASHKE IA DALIM! E MARTE 07.09.2021 Të vaksinuar brenda 24 orève Të vaksinuar me dozën e parè Numri totali dozave të administruara 15.869 Të vaksinuar me dozën dytë 318.099 வாம் 938.504 620.405 E MARTE 07.09.2021 Numrii testimeve ...</li><li><h4><a href=IKSHPK: Prej 6310 testimeve, kemi 489 qytetarë pozitiv, 28 viktima dhe 859 persona te shëruar. 6 Shtator, 2021
  May be an image of 1 person and textMinistria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
  Nga 6.310 testime, 489 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
  Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar ...
 • Moratoriumi Kosovë-Serbi i Uashingtonit skadon – çfarë pason?

  6 Shtator, 2021

  Uashington, 04.09.2020SHBA inkurajon Kosovën e Serbinë të vazhdojnë moratoriumin dhe të ndërtojnë besimin politik dhe thekson nevojën e normalizimit të plotë të marrëdhënieve.

  Ka skaduar të dielën (05.09) moratoriumi njëvjeҫar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë në Uashington në prani të ish-presidentit Donald Tramp, ku Serbia u zotua se do ta ndalë fushatën në kërkim të ҫnjohjes së pavarësisë së ...

 • IKSHPK: Prej 12558 testimeve, kemi 1448 qytetarë pozitiv, 26 viktima dhe 1421 persona te shëruar.

  3 Shtator, 2021
  May be an image of textMinistria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
  Nga 12.558 testime, 1.448 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
  Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 26 raste ...
 • Dialogu Kosovë-Serbi: Përgatitje për takimin e radhës

  3 Shtator, 2021

  Albin Kurti Premierminister von KosovoVuçiq dhe Kurti mund të takohen gjatë shtatorit.

  Kosova dhe Serbia po përgatiten aktualisht për një takim të mundshëm të nivelit të lartë gjatë muajit shtator mes dy udhëheqësve kryesorë politikë, kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq. Kjo u bë e ditur nga vetë krerët e të dy vendeve, gjatë forumit strategjik të Bledit në Slloveni, ku ...

 • Fantazi serbe për largimin e SHBA nga Kosova

  3 Shtator, 2021

  Kosovo US-Fallschirmspringer bei NATO-ÜbungTërheqja e trupave amerikane nga Afganistani ka shkaktuar satisfaksion të hapur në Serbi, ku ndërkohë disa politikanë fantazojnë për një largim të ngjashëm të trupave amerikane edhe nga Kosova, shkruan “Die Presse”.

  Prej javësh gjendja kaotike në Afganistan pas marrjes rrufeshëm të pushtetit nga talibanët është në fokus të mediave botërore. Shumë vende u detyuran në aksione urgjente shpëtimi ...

 • IKSHPK: Prej 13953 testimeve, kemi 1612 qytetarë pozitiv, 32 viktima dhe 2460 persona te shëruar.

  2 Shtator, 2021
  May be an image of textMinistria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
  Nga 13.953 testime, 1.612 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
  Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 32 raste të ...
 • IKSHPK: Prej 14284 testimeve, kemi 1894 qytetarë pozitiv, 22 viktima dhe 1354 persona te shëruar.

  1 Shtator, 2021
  May be an image of textMinistria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
  Nga 14.284 testime, 1.894 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
  Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 22 raste të ...
 • IKSHPK: Prej 11472 testimeve, kemi 1383 qytetarë pozitiv, 26 viktima dhe 996 persona te shëruar.

  31 Gusht, 2021
  May be an image of text that says 'Ministria Shendetesisẽ Ministarstv Zdravstva Ministry Health COVID19 BASHKE IA DALIM! E MARTE 31.08.2021 Të vaksinuar brenda 24 orève Të vaksinuar me dozën e parè Të vaksinuar me dozën e dytë Numri totali dozave të administruara 17.684 548.855 E MARTE MARTE 276.890 எமம 825.745 31.08.2021 ...</li><li><h4><a href=MBLIDHET KOMITETI PËR KOORDINIMIN DHE VLERËSIMIN E SITUATËS ME PANDEMI 31 Gusht, 2021

  AlbinKomiteti për koordinimin dhe vlerësimin e situatës me pandeminë COVID-19 ka mbajtur mbledhjen e parë.

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti në hapje të mbledhjes ka folur për rrezikun nga varianti Delta dhe për shkak të karakteristikave të tij specifike, ai i paraqiti disa kërkesa të posaçme për Komitetin.

  Kryeministri tha se çdo ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"