Top News-‘Bashkimi do ndodhë një ditë…!’/Rama e Kurti të bindur për referendumin Kosovë-Shqipëri

Duke folur në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, i cili u mbajt pak para 110 vjetorit të pavarësisë, Kryeministri Edi Rama dhe Albin Kurti u shprehën të bindur se bashkimi Shqipëri-Kosovë do të ndodh një ditë.

Gjatë një konferencë të përbashkët shtypi, Rama pati edhe një përgjigje për reagimet që do vijnë pas deklaratës së tij, duke thënë se le ta quajnë si një provokim nga një fallxhor dhe jo nga një politikan. Rama u pyet nëse do të votonte pro bashkimit kombëtar, marr shkas nga barometri i publikuar një ditë më parë ku thuhet se 80 për qind e qytetarëve në Shqipëri janë pro bashkimit me Kosovën, raporton Telegrafi.

Rama tha se do të votonte hapur pro bashkimit me Kosovën dhe sipas tij një gjë e tillë do të ndodhë por kur e si nuk e dinë. Pro bashkimin kombëtar doli edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili deklaroi disa ditë më parë se do të votonte pro referendumit.

topnews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>