Escobar arrin në Presidencë, pritet nga Osmani

EscobarI dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka mbërritur në Presidencë dhe është pritur nga presidentja Vjosa Osmani.

Në takimin Osmani – Escobar i pranishëm është edhe ambasadori Jeffrey Hovenier.

Pas takimit do të ketë deklaratë për medie.

Ndërkohë, Escobar takimin me Kurtin e ka në agjendë për të enjten. Një gjë të tillë e ka konfirmuar për RTK-në, zëdhënësi i qeverisë, Përparim Kryeziu.

 

rtk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>