LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • CoVid-19/ Thellohet bilanci! 634 të prekur, shënohet viktima e 27

  22 Prill, 2020

  ministria-e-shendetesiseMinistria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit 1 qytetar ka humbur jetën nga COVID-19, ndërsa numri i të prekurve ka shkuar në 634.

  Nga gjurmimi i kontakteve në Krujë ku kanë rezultuar 18 raste pozitive, ndërsa rastet e tjera janë 3 në Tiranë, 2 raste në Elbasan, 1 rast në Shkodër, 1 rast në Kurbin.

  Prof. Mira Rakacolli ...

 • CoVid-19/ 22 raste të reja, shkon në 584 numri i të prekurve në vend

  20 Prill, 2020

  ministria-e-shendetesiseShkon në 584 numri i të prekurve në vend nga covid-19.

  22 raste të reja janë konfirmuar në 24 orët e fundit, ndërsa ka shkuar në 327 numri i të shëruarve.

  Dr. Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet:

  Si çdo ditë, ju bëjmë me dije rezultatet e 24 orëve të fundit sa i takon gjurmimit dhe hetimit ...

 • Bilanci/ Infektohen 9 persona të tjerë me CoVid-19, shkon në 548 numri total i të prekurve në Shqipëri

  18 Prill, 2020

  BilanciKa shkuar në 548 numri i të prekurve me Covid-19 në Shqipëri.

  Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 9 persona.  Lajmi është bërë i ditur nga ministria e shëndetësisë të cilët kanë njoftuar se në total në vendin tonë janë kryer 5311 teste ndërkohë që 548 kanë dalë pozitiv.

  Ndërkohë sipas ministrisë numri i të shëruarve në të gjithë vendin ...

 • CoVid-19/ Shkon në 494 numri i të prekurve në vend, 25 viktima

  15 Prill, 2020

  ministria-e-shendetesiseMinistria e Shëndetësisë ka njoftuar se numri i të prekurve në vendin tonë nga covid-19 ka shkuar në 494, ndërsa është shënuar edhe viktima e 25.

  19 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit.

  Mira Rakacolli Zv/Ministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dha detajet:

  Në vijim të informimit të përditshëm ju bëjmë me dije për situatën e 24 orëve ...

 • CoVid-19/ Shkon në 475 numri i të prekurve në vend, preket edhe Kukësi

  14 Prill, 2020

  ministria-e-shendetesise-Shkon në 475 numri i të prekurve në vend nga covid-19.

  Numri i rasteve të reja në 24 orët e fundit është 8, ndërkohë që harta është zgjeruar edhe me Kukësin, ku një person, personel mjekësor ka dalë pozitiv.

  Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet:

  Në 24 orët që lamë pas, ju bëjmë me dije se ka vijuar ...

 • CoVid-19/ Shkon në 467 numri i të prekurve në vend

  13 Prill, 2020

  ministria-e-shendetesiseMinistria e Shëndetësisë ka njoftuar se numri i të prekurve nga CoVid-19 në vendin tonë ka shkuar në 467.

  21 raste të reja janë shënuar vetëm në 24 orët e fundit, nga të cilët 1 personel shëndetësor dhe dy fëmijë asimptomatikë.

  Dr. Albana Fico nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet:

  Në 24 orëshin që lamë ...

 • Bilanci/ Infektohen 13 persona të tjerë me CoVid-19 në Shqipëri, harta zgjerohet në Tiranë, Shkodër e Durrës

  12 Prill, 2020

  urgjenca-infektive-tirane13 raste të reja  janë infektuar me CoVid-19 në të gjithë Shqipërinë gjatë 24 orëve të fundit.

  Lajmi u bë i ditur nga ministria e Shëndetësië ku njoftuan se harta e të prekurve është zgjeruar me 6 raste të reja në Tiranë, 5 në Shkodër dhe 2 në Durrës.

  Në 24 orët e fundit janë testuar 233 persona të dyshuar, ...

 • CoVid-19/ Shkon në 416 numri i të prekurve në vend

  10 Prill, 2020

  Ministria e ShendetesiseKa shkuar në 416 numri i i të prekurve nga covid-19 në vend.

  17 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit. Shkon në 182 numri i të shëruarve

  Dr. Marjeta Dervishi nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet:

  Në vijim të komunikimit të përditshëm, Ju bëjmë me dije se vazhdon puna në terren për identifikimin e rasteve të reja ...

 • CoVid-19/ Shkon në 409 numri i të prekurve në vend

  9 Prill, 2020

  ministria-e-shendetesiseShkon në 409 numri i të prekurve në vend nga covid-19.

  Dr. Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet:

  Në vijim të komunikimit të përditshëm, Ju bëjmë me dije se vazhdon puna në terren për identifikimin e rasteve të reja dhe gjurmimin e kontakteve të rasteve, të konfirmuara pozitive.

  Në 24 orët e fundit ...

 • CoVid-19/ Shkon në 400 numri i të prekurve në vend

  8 Prill, 2020

  ministria-e-shendetesise-Ka shkuar në 400 numri i të prekurve në vend nga covid-19.

  17 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit.

  Dr. Albana Fico nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet:

  Në vijim të komunikimit të përditshëm, ju bëjmë me dije se vazhdon puna në terren për identifikimin e rasteve të reja dhe gjurmimin ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"