LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • Ministria e Shëndetësisë: 150 të shëruar, 123 raste të reja, 5 humbje jete

  4 Shtator, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon se në 24 orët e fundit, nga 857 testime të kryera, janë identifikuar 123 qytetarë të prekur nga virusi SARS COV2.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 40 raste në Tiranë, nga 11 raste Durrës, Korçë, nga 8 raste Shkodër, Kavajë, 7 ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 835 testeve kemi 116 raste të reja, 5 humbje jete dhe 150 të shëruar

  3 Shtator, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se në 24 orët e fundit janë kryer 835 testime dhe janë identifikuar 116 qytetarë të prekur nga virusi SARS COV2.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 49 raste në Tiranë, 13 në Elbasan, 7 në Kukës, nga 5 raste në Shkodër, Kurbin, Kavajë, Vlorë, nga 4 raste ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 856 testeve kemi 122 raste të reja, 6 humbje jete dhe 141 të shëruar

  2 Shtator, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, njofton se janë identifikuar 122 raste të reja me virusin Sars-Cov 2, në 856 testime të kryera.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 66 raste në Tiranë, 13 në Durrës, 7 në Kavajë, 5 në Elbasan, nga 4 raste Lezhë, Cerrik, nga 3 raste Shkodër, Kamëz, Vorë, nga 2 raste Krujë, Kurbin, ...

 • “Mësimi do të zhvillohet edhe me 3 turne”/ Rama: Në çdo shkollë do të ketë nga një punonjës të Shëndetit Publik

  1 Shtator, 2020

  Nuk na ndajnë shumë ditë nga nisja e vitit të ri shkollor 2020-2021, nën kushtet e pandemisë së COVID-19.

  Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në një takim online drejtuesit e Drejtorive Rajonale dhe zyrave arsimore vendore. Në fjalën e tij ai u ka dhënë një mesazh të qartë dhe të prerë drejtuesve të arsimit, ndërsa iu bëri të ditur atyre se duhet të respektojnë gërmë për gërme udhëzuesin e përgatitur ...

 • Plani për përballimin e vjeshtë-dimrit

  1 Shtator, 2020

  ManastirliuMinistrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në vijim të forcimit të kapacitevete të burimeve njerëzove për periudhën Vjeshë- Dimër, ka deklaruar se gjatë kësaj periudhe grupet e epidemiologëve në terren janë rritur me 30% për realizimin e hetimit të hollësishëm ekipemiologjik.

  “Tashmë në gjithë Shqipërinë nga 54 ekipe terreni, ne kemi rritur me 30% ekipet, ...

 • Aida Hajna merr detyrën në krye të ‘FBI-së shqiptare’, reagon SHBA: Një gur i rëndësishëm kilometrik, përgëzojmë Shqipërinë

  1 Shtator, 2020

  bkhTiranë- Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me marrjen e detyrës si drejtuesja e parë e Byrosë Kombëtare të Hetimit nga Aida Hajnaj.

  Sipas SHBA ky është një gur i rëndësishëm kilometrik jo vetëm për sistemin shqiptar të drejtësisë, por gjithashtu për gratë në role drejtuese.

  Ambasada Amerikane shkruan ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 820 testeve 133 raste pozitive , 4 humbje jete dhe 75 të shëruar

  31 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 820 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 133 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 68 raste në Tiranë, 10 në Elbasan, 9 në Durrës, 7 në ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 803 testeve 101 raste, 5 humbje jete dhe 119 të shëruar

  30 Gusht, 2020

  masat kunder covidMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 803 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 101 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 51 raste në Tiranë, 10 raste në Lezhë, 5 raste në Kamëz, 4 raste ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 801 testeve kemi 112 raste, 5 humbje jete dhe 132 të shëruar

  28 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 801 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 112 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 71 raste në Tiranë, 9 raste në Durrës, 5 raste në Elbasan, nga ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 158 të shëruar, 156 raste të reja dhe 3 humbje jete

  27 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon se sot janë kryer 865 testime prej tyre 156 qytetarë rezultojnë të prekur nga virusi SARS COV2,  158 qytetarë e kanë fituar betejën me COVID19, ndërsa fatkeqësisht kemi 3 humbje jete.
  Kështu duket shpërndarje gjeografike në vend:
  101 raste në Tiranë, 12 raste në Durrës, 5 raste në Librazhd, nga 4 raste ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"