LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 878 testeve 168 raste, 102 të shëruar dhe 4 humbje jete

  26 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 878 testime.

  Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, fatkeqësisht, në dy spitalet COVID, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen; një 55 vjeçare nga Tirana, një 62 vjeçar nga Lezha, një 63 vjeçar nga Librazhdi, një 85 vjeçar nga Elbasani, me sëmundje bashkëshoqëruese. ...

 • Greqia do të shtyjë kufirin detar në Detin Jon

  26 Gusht, 2020
  Kyriakos Mitsotakis
  Greek Prime minister Kyriakos Mitsotakis
 • Greqia kërkon ndarjen e detit Jon me Shqipërinë, ministri i Jashtëm grek: Shumë shpejt do të …

  25 Gusht, 2020

  Ministri i Jashtëm grek, Nikos DendiasMinistri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka deklaruar se shumë shpejt Greqia do të ketë mundësinë për të zgjeruar ujërat e saj territoriale në 12 milje detare në detin Jon dhe se për këtë do të ketë njoftime zyrtare të qeverisë.

  Deklarata e tij u bë në Komisionin Parlamentar mbrëmjen e së hënës gjatë diskutimit të ...

 • Frikë nga ngritja e dronëve me thirrje anti-serbe, në ‘Air Albania’ pozicionohet makineria bllokuese

  25 Gusht, 2020

  bllokuesiTirana do të përballet ndaj Crvena Zvezda të sonte në orën 20:00 në stadiumin Air Albania, në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampioneve.

  Kjo ndeshje do të luhet nën masa të rrepta sigurie, ndërsa pranë stadiumit ‘Air Albania’ është pozicionuar edhe një makinë e cila është e pajisur me bllokues valësh që e bëjnë të pamundur ngritjen e dronëve ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 947 testeve kemi 81 të shëruar, 178 raste të reja dhe 4 viktima

  24 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 947 testime. Në numrin e testimeve të kryera përfshihen testimet në dy laboratorët publikë, të cilët kanë kryer 749 testime dhe 198 testime të kryera në laboratorët jo publike, që përmbushin përkufizimin e rastit, për konfirmim diagnoze pozitive apo të dyshuara, ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 785 testeve kemi 152 raste te reja, 5 humbje jete dhe 152 të shëruar

  23 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 785 testime. Në testimet përfshihen testimet në dy strukturat publike dhe rastet për konfirmim diagnoze që rezultojnë të dyshuara ose pozitive në strukturat jopublike të liçensuara, sipas vlerësimit të IShP.

  Nga totali i testimeve, 152 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.

  Shpërndarja gjeografike ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 88 të shëruar, 156 raste te reja dhe 5 humbje jete

  22 Gusht, 2020

  Ndalo covid 19Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 837 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 156 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 44 raste në Tiranë, nga 11 raste në Krujë dhe Kukës, nga 10 raste ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 864 testeve kemi 152 raste te reja, dy humbje jete dhe 110 të shëruar

  21 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 864 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 152 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.
  Sqarojmë se në testimet përfshihen testimet në strukturat publike dhe rastet për konfirmim diagnoze që rezultojnë të dyshuara ose pozitive në strukturat ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 847 testeve kemi 155 raste të reja, 4 humbje jete dhe 58 të shëruar.

  20 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 847 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 155 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon:
  Tiranë 77 raste, Durrës 18 raste, Elbasan 11 raste, Kamëz 6 raste, 5 ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 864 testeve kemi 158 raste të reja, 2 humbje jete dhe 57 të shëruar

  19 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 864 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 158 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 81 raste në Tiranë, 10 raste në Shkodër, nga 9 raste në Durrës ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"