LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 932 testimeve 155 raste të reja, 2 humbje jete dhe 55 të shëruar

  18 Gusht, 2020

  masat kunder covidMinistria e Shëndetësisë  ju informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 932 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 155 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 34 raste në Tiranë, 24 raste në Durrës, 12 raste në Krujë, nga 9 raste në ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 501 testimeve 119 raste të reja dhe 2 humbje jete

  17 Gusht, 2020

  Ndalo covid 19Ministria e Shëndetësisë  ju informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 501 testime për të dyshuar të prekur nga COVID-19, ndërsa 119 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 54 raste në Tiranë, 10 raste në Kamëz, nga 7 raste në Elbasan dhe Kukës, 6 raste në Korçë, ...

 • Shqipëri: Përfundoi kriza humanitare në pikën kufitare me Greqinë

  17 Gusht, 2020

  KakavijeNë Kakavijë, në pikën kufitare mes Shqipërisë dhe Greqisë përfundoi një krizë humanitare prej disa ditësh 40 minutat e para, pas mesnatës së të hënës. Për hyrjen nga Shqipëria në Greqi kanë hyrë në fuqi rregulla të reja.

  Mijëra shqiptarë për katër ditë rresht formuan një rradhë disa kilometra të gjatë me automjetet e tyre në nxitim për t’u kthyer në Greqi pas ...

 • Zgjidhet kriza e radhëve kilometrike në kufirin shqiptaro – grek

  17 Gusht, 2020

  kufiri me greqineRadhët kilometrike në kufirin shqiptar me Greqinë morën fund në agimin e ditës së hënë, pasi pala greke punoi edhe pas orës 22 të mbrëmjes, kur ishte njoftuar bllokimi i kufirit.

  Rreth 1650 automjete dhe mbi 3300 udhëtarë shqiptarë dhe të huaj arritën të hynin në tokën greke në harkun e rreth 20 orëve, pas disa ditë pritjeje në kufirin ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 650 testimeve 143 raste të reja, 6 viktima dhe 51 të shëruar

  15 Gusht, 2020

  masat kunder covidMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 650 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ndërsa 143 persona janë konfirmuar positive me Covid19.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 45 raste në Tiranë, 31 në Durrës, 17 në Korçë, nga 6 raste në Shkodër, Krujë, Vlorë, nga ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 643 testimeve 154 raste të reja, 5 viktima dhe 64 të shëruar

  13 Gusht, 2020

  Mirela CamiMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 643 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ndërsa 154 persona janë konfirmuar positive me Covid19.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 84 raste në Tiranë, nga 10 raste në Durrës, Elbasan, 8 në Shkodër, 7 në Kukës, nga 5 raste Korçë, ...

 • COVID-19, ja çfarë duhet të dinë diabetikët dhe ata që vuajnë nga zemra

  13 Gusht, 2020

  covid 19Prania e sëmundjeve kronike mund të rrisë rrezikun e komplikacioneve të shkaktuara prej COVID-19, madje edhe vdekjen e parakohshme prej tij. Këtë e konfirmojnë ekspertët, sipas të cilëve, sëmundjet kardiovaskulare, diabeti dhe sëmundjet kronike të mushkërive, janë faktorë të rëndësishëm në nivelin e lartë të jetëve të humbura prej virusit.

  Sipas studimeve, në mesin e njerëzve të prekur nga COVID-19, numri ...

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 625 testimeve 141 raste të reja, 3 viktima dhe 72 të shëruar

  12 Gusht, 2020

  Dr. Rovena DajaMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 625 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ndërsa 141 persona janë konfirmuar positive me Covid19.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 51 raste në Tiranë, nga 14 raste Shkodër, Krujë, 12 në Lezhë, 9 në Vlorë, 7 në ...

 • Ogerta Manastirliu të rinjve: Bëhuni ju mbrojtësit e vetes, të prindërve, të të afërmve, të më të dobtëve

  12 Gusht, 2020

  covidSot, në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, kam një thirrje për të gjithë të rinjtë shqiptarë:

  Ju lutem, zbatojini masat e thjeshta, për të shmangur infektimin nga Covid-19.

  Bëhuni ju mbrojtësit e vetes, të prindërve, të të afërmve, të më të dobtëve.

  Pak më shumë kujdes sot, shmang pasoja që nesër mund të rezultojnë fatale.

  Sa herë të dëgjoni deklarata të gënjeshtërta, të atyre që ...

 • Covid-19/ MSH: 5 viktima dhe 140 raste të reja

  11 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë bën me dije se janë 5 viktima dhe 140 raste të reja në 24 orët e fundit nga covid-19.

  Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 603 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ndërsa 140 persona janë konfirmuar positive me Covid19.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 72 raste në ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"