LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • Ministria e Shëndetësisë: prej 625 testimeve 141 raste të reja, 3 viktima dhe 72 të shëruar

  12 Gusht, 2020

  Dr. Rovena DajaMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 625 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ndërsa 141 persona janë konfirmuar positive me Covid19.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 51 raste në Tiranë, nga 14 raste Shkodër, Krujë, 12 në Lezhë, 9 në Vlorë, 7 në ...

 • Ogerta Manastirliu të rinjve: Bëhuni ju mbrojtësit e vetes, të prindërve, të të afërmve, të më të dobtëve

  12 Gusht, 2020

  covidSot, në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, kam një thirrje për të gjithë të rinjtë shqiptarë:

  Ju lutem, zbatojini masat e thjeshta, për të shmangur infektimin nga Covid-19.

  Bëhuni ju mbrojtësit e vetes, të prindërve, të të afërmve, të më të dobtëve.

  Pak më shumë kujdes sot, shmang pasoja që nesër mund të rezultojnë fatale.

  Sa herë të dëgjoni deklarata të gënjeshtërta, të atyre që ...

 • Covid-19/ MSH: 5 viktima dhe 140 raste të reja

  11 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë bën me dije se janë 5 viktima dhe 140 raste të reja në 24 orët e fundit nga covid-19.

  Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 603 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ndërsa 140 persona janë konfirmuar positive me Covid19.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 72 raste në ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 37 të shëruar, 125 raste të reja dhe 1 humbje jete

  10 Gusht, 2020

  Dr. Rovena DajaMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 506 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ndërsa 125 persona janë konfirmuar të prekur nga virusi Covid 19.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 68 raste në Tiranë, 15 në Korçë, 10 në Durrës, nga 4 raste në Shkodër, Lezhë, ...

 • Kriza ekonomike në Shqipëri gjatë pandemisë, anketim i bizneseve

  10 Gusht, 2020

  AnketaNë Shqipëri, pandemia e Covid-19 po lë pasoja të thella dhe afatgjata në ekonomi. Ekspertët pohojnë se 6 – mujori i parë i vitit shënoi një seri falimentimesh masive, shtim të papunësisë, rënie të fuqisë blerëse, rënie të prodhimit vendas dhe të shkëmbimeve tregtare.

  Sipas një anketimi me biznese të mëdha e të vogla, mbi 70 për qind e tyre vlerësojnë se ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 136 raste të reja, 6 humbje jete dhe 74 të shëruar

  9 Gusht, 2020

  Tabela-9-GUSHTMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit, janë kryer 561 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ku 136 persona janë konfirmuar të prekur nga virusi COVID-19.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 66 raste në Tiranë, 13 në Krujë, 11 në Shkodër, 8 në Patos, 7 në Vlorë, 6 në Kavajë, nga ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 124 raste të reja, 4 humbje jete dhe 41 të shëruar

  8 Gusht, 2020

  maskaMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit, janë kryer 500 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ku 124 persona janë konfirmuar të prekur nga virusi Covid-19.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 33 raste në Tiranë, 19 në Elbasan, 9 në Mirditë, 8 në Lushnje, nga 7 raste Fier, Krujë, 6 ...

 • Tiranë, ambasada e Shteteve të Bashkuara: Mbështesim punën e SPAK

  8 Gusht, 2020

  Yuri KimNë Shqipëri ambasada amerikane i dha të premten në mbrëmje, një mbështetje të fortë hetimeve të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) përmes një deklarate e cila u pasua nga një postim në Twitter i ambasadores Yuri Kim.

  Ambasada e SHBA-së mbështet me forcë punën e pavarur dhe profesionale të Policisë së Shtetit dhe SPAK-ut. Profesionistët e ...

 • Punësohen edhe 50 infermierë, Manastirliu: Masat për përballimin e epidemisë në vjeshtë-dimër

  7 Gusht, 2020

  Manastrirliu50 infermierë të rinj i bashkohen stafit mjekësor të spitalit Covid2 “Shefqet Ndroqi” në luftë kundër Covid19.

  Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka takuar infermierët e rinj në spitalin COVID2, duke theksuar se forcimi i kapaciteteve spitalore edhe me burime njerëzore është në fokus të qeverisë.

  “Një pjesë e juaj, pra e armatës së re të spitalit “Shefqet Ndroqi” ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 127 raste të reja, 6 humbje jete dhe 32 të shëruar

  6 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit, janë kryer 531 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ku 127 persona janë konfirmuar të prekur nga virusi Covid 19.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 36 raste në Tiranë, 28 në Krujë, 15 në Durrës, 8 në Has, 5 në Kukës, 4 ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"