LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • Ministria e Shëndetësisë: 124 raste të reja, 4 humbje jete dhe 41 të shëruar

  8 Gusht, 2020

  maskaMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit, janë kryer 500 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ku 124 persona janë konfirmuar të prekur nga virusi Covid-19.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 33 raste në Tiranë, 19 në Elbasan, 9 në Mirditë, 8 në Lushnje, nga 7 raste Fier, Krujë, 6 ...

 • Tiranë, ambasada e Shteteve të Bashkuara: Mbështesim punën e SPAK

  8 Gusht, 2020

  Yuri KimNë Shqipëri ambasada amerikane i dha të premten në mbrëmje, një mbështetje të fortë hetimeve të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) përmes një deklarate e cila u pasua nga një postim në Twitter i ambasadores Yuri Kim.

  Ambasada e SHBA-së mbështet me forcë punën e pavarur dhe profesionale të Policisë së Shtetit dhe SPAK-ut. Profesionistët e ...

 • Punësohen edhe 50 infermierë, Manastirliu: Masat për përballimin e epidemisë në vjeshtë-dimër

  7 Gusht, 2020

  Manastrirliu50 infermierë të rinj i bashkohen stafit mjekësor të spitalit Covid2 “Shefqet Ndroqi” në luftë kundër Covid19.

  Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka takuar infermierët e rinj në spitalin COVID2, duke theksuar se forcimi i kapaciteteve spitalore edhe me burime njerëzore është në fokus të qeverisë.

  “Një pjesë e juaj, pra e armatës së re të spitalit “Shefqet Ndroqi” ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 127 raste të reja, 6 humbje jete dhe 32 të shëruar

  6 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit, janë kryer 531 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ku 127 persona janë konfirmuar të prekur nga virusi Covid 19.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 36 raste në Tiranë, 28 në Krujë, 15 në Durrës, 8 në Has, 5 në Kukës, 4 ...

 • Shqipëri, SPAK sekuestron pronat e Ylli Ndroqit

  3 Gusht, 2020

  Ylli NdroqiNë Shqipëri, Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, njoftoi sot se Gjykata ka pranuar kërkesën e saj për vënien nën sekuestro të pasurive të sipërmarrësit dhe pronarit të Radio-Televizionit ORA, Ylli i Ndroqi, I dyshuar të jetë i përfshirë në të kaluarën në trafik droge

  Sipas njoftimit zyrtar, në vitin 1998, Ylli Ndroqi rezulton të jetë arrestuar ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 123 raste të reja, 5 humbje jete dhe 57 të shëruar

  2 Gusht, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit, janë kryer 474 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ku 123 persona janë konfirmuar të prekur nga virusi Covid 19.

  Në total në të gjithë vendin prej fillimit të epidemisë janë kryer 42183 testime molekulare dhe serologjike, ndërkohë vijon gjurmimi dhe ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 120 raste të reja, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

  1 Gusht, 2020

  Dr. Flutura BeqoNë 24 orët e fundit, janë kryer 510 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 120 raste pozitive.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 57 raste në Tiranë, 15 në Durrës, 8 në Kavajë, 7 në Krujë, 6 në Elbasan, 5 në Korçë, nga 4 raste në ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 79 raste të reja, 3 humbje jete dhe 69 të shëruar në 24 orët e fundit

  31 Korrik, 2020

  Mirela CamiNë 24 orët e fundit, janë kryer 500 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 79 raste pozitive.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 56 raste në Tiranë, nga 6 raste në Shkodër, Krujë, nga 3 raste Fier, Lushnje, nga 1 rast në Elbasan, Kavajë, Vlorë, Kamëz, Divjakë.

  Fatkeqësisht, nuk ...

 • Ministria e Shëndetësisë: Humb jetën 31-vjeçari dhe 3 të tjerë, 92 raste

  30 Korrik, 2020

  Instituti i Shëndetit PublikMinistria e Shëndetësisë bën me dije se janë shënuar 4 viktima dhe 92 raste të reja.

  Mes viktimave është edhe një 31 vjeçar që vuante nga diabeti, i cili ka ndërruar jetë në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Nuk e kanë fituar dot betejën edhe 3 qytetarë të tjerë: Një 69 vjeçar nga Shkodra, një 76 vjeçare nga Fieri dhe ...

 • Shqipëri, parlamenti voton në favor të ndryshimeve kushtetuese

  30 Korrik, 2020

  parlamentiNë Shqipëri, parlamenti votoi sot në favor të ndryshimeve kushtetuese të cilat prekin element të rëndësishëm të procesit zgjedhor, duke hapur listat dhe duke shmangur organizimin e koalicioneve parazgjedhore në mënyrën se si ato kanë funksionuar deri tani. Ishin 106 deputetë të cilët dhanë votën në favor, ndërsa vetëm 6 votuan kundër.

  Nisma u nxit nga opozita jashtëparlamentare. Pak javë ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"