LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • CoVid-19, rritet bilanci/ 17 raste të reja, shkon në 820 numri i të prekurve

  5 Maj, 2020

  ministria-e-shendetesiseShkon në 820 numri i të prekurve nga covid-19 në vend.

  17 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit. 11 janë kontakte të të prekurve më herët.

  Nga të cilat 9 janë në Tiranë, 5 në Krujë dhe 3 në Kamëz vatër familjare. Aktualisht janë 219 persona aktivë me COVID19.

  Dr. Albana Fico nga Instituti i Shëndetit Publik ...

 • CoVid-19/ Vetëm 8 raste të reja, shkon në 803 numri i të prekurve

  4 Maj, 2020

  ministria-e-shendetesiseShkon në 803 numri i të prekurve në vend nga covid-19.

  8 raste të reja janë konfirmuar në 24 orët e fundit nga 140 testime që janë kryer.

  5 prej të cilave janë në Tiranë, 2 në Elbasan dhe një në Durrës.

  Deri më tani betejën me këtë virus e kanë humbur 31 pacientë.

  Njoftimi i plotë

  Situata epidemiologjike në vend aktualisht paraqitet e ...

 • CoVid-19/ Shkon në 782 numri i të prekurve, 9 raste të reja në 24 orët e fundit

  1 Maj, 2020

  ministria-e-shendetesiseShkon në 782 numri i të prekurve në vend nga covid-19.

  Gazetarja e Top Channel Alma Demiraj, thotë se janë 9 raste të reja në 24 orët e fundit, 5 në Tiranë dhe 4 në Krujë.

  Ndërkohë 488 pacientë janë shëruar.

  Dr. Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet:

  Si çdo ditë, Ju informojmë për situatën e deritanishme të përhapjes ...

 • Shqipëri, Bushati trazon ujërat e shumicës: Të ndahemi nga oligarkët

  1 Maj, 2020

  DitmirNë Shqipëri, ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati trazoi sërish ujërat e shumicës parlamentare ku bën pjesë, ndërsa gjatë fjalës së tij në parlament të mërkurën foli për nevojën e “ndarjes nga oligarkia. Oligarkia është një problem shqetësues në të gjitha vendet e botës dhe niveli i penetrimit në politikë dallon nga fuqia dhe fortësia e institucioneve. Duhet ...

 • CoVid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 7 raste të reja, shkon në 773 numri i të prekurve

  30 Prill, 2020

  ministria-e-shendetesiseShkon në 773 numri i të prekurve në vend nga CoVid-19.

  Nga rezultatet e testimeve në 24 orët e fundit janë konfirmuar 7 raste pozitive me COVID19, nga të cilat 3 raste janë në Krujë, 2 raste në Tiranë dhe 2 raste në Shkodër.

  Dr. Marjeta Dervishi nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet:

  Si çdo ditë, ju bëjmë me dije të ...

 • CoVid-19/ Shkon në 766 numri i të prekurve në vend, 16 raste të reja

  29 Prill, 2020

  Dr. Eugena TominiShkon në 766 numri i të prekurve në vend nga CoVid-19.

  16 raste të reja janë konfirmuar 24 orët e funfit.

  Dr. Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet:

  Si çdo ditë, ju bëjmë me dije rezultatet e 24 orëve të fundit sa i takon gjurmimit dhe hetimit epidemiologjik dhe situatën e deritanishme të përhapjes së COVID-19.

  Gjatë 24 ...

 • CoVid-19/ Shkon në 750 numri i të prekurve në vend. Konfirmohet viktima e 30, një 52-vjeçar nga Kruja

  28 Prill, 2020

  ministria-e-shendetesiseShkon në 750 numri i të prekurve në vend nga CoVid-19, ndërsa ISHP ka konfirmuar edhe viktimën e 30 në vend.

  Nga rezultatet e testimeve janë konfirmuar 14 raste pozitive me COVID-19, nga të cilat 7 raste janë në Tiranë, 5 raste në Krujë dhe 2 raste në Shkodër.

  Ndërsa mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë një 52-vjeçar nga Kruja me ...

 • CoVid-19/ Shkon në 712 numri i të prekurve në vend, 34 raste të reja në 24 orët e fundit

  25 Prill, 2020

  ministria-e-shendetesise-Ka shkuar në 712 numri i të prekurve në vend nga CoVid-19.

  34 raste të reja janë konfirmuar në 24 orët e fundit, 18 prej tyre në Krujë, 6 raste në Kukës, kontakte të rastit të djeshëm të zbuluar, 4 raste në Tiranë, që lidhen me vatrën në institucionin e vuajtjes së dënimit, janë 2 raste në Kurbin, 1 rast ...

 • CoVid-19/ Shkon në 678 numri i të prekurve në vend

  24 Prill, 2020

  ministria-e-shendetesiseShkon në 678 numri i të prekurve në vend nga Covid-19.

  15 raste janë konfirmuar në 24 orët e fundit.

  Dr. Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet:

  Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 259 persona të dyshuar me COVID-19. Nga totali i rasteve të dyshuara janë testuar 36 personel shëndetësor, të cilët kanë rezultuar negativë për Sars-Cov2.
  Nga ...

 • CoVid-19/ Shkon në 663 numri i të prekurve në vend, 13 raste në 24 orët e fundit janë vetëm në një burg

  23 Prill, 2020

  ministria-e-shendetesise-Shkon në 663 numri i të prekurve në vend nga covid-19.

  Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë 29 raste të reja dhe 29 të shëruar në 24 orët e fundit.

  13 nga rastet e reja i përkasin një vatre në një institucion të vuajtjes së dënimit, ku po vijon hetimi epidemiologjik, pas zbulimit të rastit të parë. 7 raste ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"