LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • 82 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

  19 Korrik, 2020

  Dr. Rovena DajaMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 331 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 82 raste pozitive.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 32 raste në Tiranë, nga 7 raste në Kavajë, Fier, 5 në Korçë, nga 4 raste Shkodër, Durrës, Elbasan, nga 3 raste ...

 • 102 raste të reja, 4 humbje në 24 orët e fundit

  18 Korrik, 2020

  Dr Gentiana QirjakoMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 501 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 102 raste pozitive.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 67 raste në Tiranë, 5 në Shkodër, nga 4 raste në Krujë, nga 2 raste në Berat, Kavajë, Peqin, nga ...

 • Top Story/ Dëgjesat publike për hidrocentralin ne Vjosë, si u falsifikuan dokumentat nga kompania turke

  18 Korrik, 2020

  t8-5Me një vendim të datës 2 Maj 2017, Gjykata Administrative e Tiranës vendosi të anulojë konçesionin duke e konsideruar të jashtëligjshme kontratën dhe të gjithë dokumentacionin shoqërues. Por, le ti marrim gjërat me radhë. Në vitin 2014 përgatitet studimi i fizibilitetit për hidrocentralin e Poçemit nga kompania turke “Çinar”.

  Në Shkurt të vitit 2015, në qytetin e Fierit mbahet dëgjesë publike ...

 • 55 raste të reja, 77 të shëruar dhe 3 humbje në 24 orët e fundit

  17 Korrik, 2020

  ministria-e-shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 431 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 55 raste pozitive.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 39 raste në Tiranë, 4 në Vlorë, 3 në Kukës, nga 2 raste në Durrës, Krujë, Kavajë, nga 1 rast në Shkodër, ...

 • 3 humbje jete dhe 99 raste të reja në 24 orët e fundit

  16 Korrik, 2020

  Dr. Marjeta DervishiMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 425 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 99 raste pozitive.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 40 raste në Tiranë, nga 6 raste në Fier, Kavajë, nga 5 raste Dibër, Mirditë, nga 4 raste Krujë, Devoll, ...

 • “Nuk më është rritur paga asnjë qindarkë që nga 2013-a!”/ Paralajmëron Kalo: Me qetësimin e situatës shumë mjekë do të…

  15 Korrik, 2020

  18-mars-tritan-kaloMjeku infeksionist, Tritan Kalo, ndërsa sjell në vëmendje vendimin e kryeministrit të Francës për t’i rritur pagën gjithë personelit mjekësor, pyet nëse po mendohet një gjë e tillë edhe për mjekët shqiptarë.

  Teksa thekson se ky bonus mujor nuk është zgjidhje afatgjatë, mjeku Kalo deklaron se nuk i është rritur paga asnjë qindarkë që prej 23 Qershorit 2013.

  Mesazhi i Kalos:

  KOHË KOVIDIANE ...

 • “Tërhiquni nga ndryshimet kushtetuese”/ “Kërcënimi” nga Bundestagu gjerman: Bllokojmë hapjen e negociatave me BE

  14 Korrik, 2020

  Johann David WadephulPas zhvillimeve politike në vend ku Komisioni i Ligjeve miratoi ndryshimet kushtetuese për hapjen pjesërisht të listave dhe ndalimin e koalicioneve parazgjedhore ka reaguar Zv.kryetar i Grupit të CDU-CSU në Bungestag Johann David Wadephul.

  Wadephul deklaron se reforma zgjedhore duhet të miratohet nga Parlamenti pa ndryshime, ashtu siç përcaktohet në marrëveshjen e 14 janarit 2020.

  Madje ai kërcënon me ...

 • 96 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit

  14 Korrik, 2020

  Dr. Rovena DajaMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 451 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 96 raste pozitive.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 51 raste në Tiranë, 6 në Shkodër, 5 në Durrës, nga 4 raste në Elbasan, Pogradec, nga 3 raste në ...

 • 117 raste të reja, 2 humbje jete dhe 68 të shëruar në 24 orët e fundit

  13 Korrik, 2020

  Dr. Eugena TominiMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 585 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 117 raste pozitive.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 41 raste në Tiranë, nga 9 raste në Shkodër, Kavajë, 7 në Korçë, nga 6 raste Pukë, Lezhë, nga 5 ...

 • 4 humbje jete dhe 83 raste të reja në 24 orët e fundit

  12 Korrik, 2020

  Dr. Marjeta DervishiMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 83 raste pozitive.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 38 raste në Tiranë, 12 në Berat, 6 në Durrës, nga 4 raste në Shkodër, Elbasan, Vlorë, 3 raste në Krujë ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"