LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • 71 raste të reja, 3 humbje jete në 24 orët e fundit

  6 Korrik, 2020

  Dr. Eugena TominiMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 459 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 71 raste pozitive.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 24 raste në Tiranë, 8 në Elbasan, 6 në Durrës, nga 5 raste në Krujë, Kukës, Lezhë, 4 në Kurbin, ...

 • 74 raste të reja, 89 pacientë të shtruar në spital

  5 Korrik, 2020

  Instituti i Shëndetit PublikMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 392 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 74 raste pozitive.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 22 raste në Tiranë, 12 në Krujë, nga 8 në Pukë dhe Berat, 4 në Vlorë, nga 2 në Shkodër, Durrës, ...

 • 67 raste të reja, 2 humbje jete dhe 45 të shëruar në 24 orët e fundit

  4 Korrik, 2020

  Mirela Cami

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 376 testime për të dyshuar të prekur me Covid19, nga të cilat janë konfirmuar 67 raste pozitive.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 34 raste në Tiranë, 9 në Shkodër, 6 në Kavajë, 4 në Elbasan, nga 3 raste në Kurbin, Korçë, nga 2 raste ...

 • 90 raste të reja, 3 humbje jete, 33 të shëruar në 24 orët e fundit.

  3 Korrik, 2020

  Dr. Eugena Tomini

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 362 testime për të dyshuar të prekur me Covid19, nga të cilat janë konfirmuar 90 raste pozitive.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 35 raste në Tiranë, 12 në Krujë, 10 në Kurbin, 8 në Vlorë, 6 në Shkodër, 4 në Përmet, 3 ...

 • 82 raste të reja, 3 humbje jete dhe 43 të shëruar në 24 orët e fundit

  2 Korrik, 2020

  Dr. Rovena DajaMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 368 testime për të dyshuar të prekur me Covid19, nga të cilat janë konfirmuar 82 raste pozitive.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 30 raste në Tiranë, nga 6 raste në Shkodër, Kavajë, Fushë-Arrëz, 5 në Vlorë, nga 4 raste në Krujë, Durrës, Lushnje, ...

 • FMN kundër nismës së Qeverisë shqiptare për heqjen e tatim-fitimit dhe TVSH-së

  2 Korrik, 2020

  FMNFondi Monetar Ndërkombëtar është kundër nismës së propozuar nga Qeveria shqiptare për të hequr, deri në vitin 2029, tatim-fitimin për të gjitha bizneset me një qarkullim vjetor deri në 14 milion lekë dhe TVSH-në për ato me një qarkullim vjetor deri në 10 milion lekë. Në përfundim të misionit të radhës, i realizuar këtë herë në distancë, drejtuesja e ekipit të ...

 • Hartohet korniza e bisedimeve për anëtarësim në BE, me Tiranën dhe Shkupin

  2 Korrik, 2020

  BE FlamujtKomisioni Europian, njoftoi të mërkurën se i ka paraqitur Këshillit, projektin e kornizës së bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke përcaktuar udhëzimet dhe parimet për këto bisedime. Projekti është një përgjigje e kërkesës së vendeve anëtare e bërë në mars të këtij viti, kur Këshilli i Çështjeve të Përgjithshme mori vendimin për hapjen e bisedimeve me ...

 • Besiana Kadare emërohet si zëvendëspresidente e asamblesë së OKB-së

  1 Korrik, 2020

  Besiana Ismail KadareBesiana Kadare, vajza e Ismail Kadares, është përzgjedhur si zëvëndëspresidente e Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara në sesionin e 75-të të saj.

  Më herët, Besiana ka shërbyer si sekretare e parë në Misionin e Përhershëm të Shqipërisë në OKB, në vitet 2002-2005.

  Më pas ajo u kthye në Shqipëri për të punuar në Agjencinë e Shteteve të ...

 • “7 vite korrupsion u ka kushtuar shqiptarëve 6,2 mld euro”/ Tabaku: Na duhet ndryshim

  1 Korrik, 2020

  Jorida Tabaku“Plot 7 vite korrupsion u ka kushtuar shqiptarëve 6,2 mld euro-konfirmimi këtë herë vjen nga KLSH”, shkroi Jorida Tabaku në Facebook.

  “Janë 6.2 mld euro që mund të ishin përdorur për ekonominë, infrastrukturën, investime publike në shërbim të qytetarëve. Janë miliarda që vijnë nga taksat e qytetarëve, nga xhepat e tyre, djersa e ballit të tyre dhe që kanë shkuar për ...

 • 45 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit

  1 Korrik, 2020

  Dr. Marjeta DervishiMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon se,  gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 269 testime për të dyshuar të prekur me Covid19, nga të cilat janë konfirmuar 45 raste pozitive.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 21 raste në Tiranë, 10 në Shkodër, 4 në Elbasan, nga 3 raste Delvinë, Kurbin, nga 1 rast në Krujë, Kukës, ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"