LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • Ministria e Shëndetësisë: 2862 testime, 234 raste të reja, 5 humbje jete dhe 634 të shëruar

  13 Prill, 2021

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit prej 2862 testimeve, 234 qytetarë  kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 55 raste në Tiranë, 23 në Shkodër, 14 në Korçë, 13 në Pogradec, nga 10 raste në Durrës, Gjirokastër, nga 8 raste në Lushnje, Tepelenë, nga 7 raste në Krujë, Vlorë, Divjakë, nga ...

 • Rrinisin fluturimet në aeroportin “Nënë Tereza”, ndalohen 3 kontrollorë ajrorë

  8 Prill, 2021

  Tirana_AirportNë Shqipëri, një ditë pas protestës së kontrollorëve ajrorë, që çoi në bllokimin e aeroportit të vetëm ndërkombëtar të vendit, sot rinisën fluturimet e emergjencës, ndërsa nesër, sipas deklaratave të ministres së Infrastrukturës Belinda Balluku, do të rifillojnë dhe linjat e tjera ajrore. Mësohet se autoritetet kanë arritur të marrin një grup specialistësh nga Turqia për të siguruar vijimin ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 3024 testime, 317 raste të reja, 6 humbje jete dhe 529 të shëruar

  8 Prill, 2021

  Tabella 8 prillMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit prej 3024 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 317 qytetarë.
  Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:
  87 raste në Tiranë, 30 raste në Fier, 20 raste në Berat, 18 raste në Vlorë, 16 raste në Librazhd, 15 ...

 • Shqipëri, protestë e kontrollorëve ajrorë, bllokohet aeroporti “Nënë Tereza”

  7 Prill, 2021

  Tirana_AirportNë Shqipëri, fluturimet në aeroportin e vetëm ndërkombëtar, “Nënë Tereza” u bllokuan për shkak të një proteste të kontrollorëve ajrorë. Ata kanë kundërshtuar ndryshimin e kontratës së punës në prill të vitit të kaluar, që ka çuar në përgjysmimin e pagave të tyre mujore, dhe kanë deklaruar në bllok paaftësinë për të vijuar aktivitetin për shkak të stresit. Ministrja ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 2538 testime, 565 të shëruar, 256 raste të reja dhe 8 humbje jete

  7 Prill, 2021

  tabela 7 prillMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit prej 2538 testimeve , 256 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 31 raste në Shkodër, 29 raste në Korçë, 28 raste në Tiranë, 19 raste në Fier, Berat, 15 raste në Durrës, 10 raste në Elbasan, Gjirokastër, 9 raste në Vlorë, 8 raste në Devoll, ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 2334 testime, 141 raste të reja, 9 humbje jete dhe 604 të shëruar

  6 Prill, 2021

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit prej 2334 testimeve, 141 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 34 raste në Tiranë, 16 raste në Shkodër, 9 raste në Gjirokastër, 6 raste në Durrës, Vlorë, 5 raste në Fier, Devoll, 4 raste në Elbasan, Lushnje, Skrapar, 3 raste në Kavajë, Sarandë, Ura Vajgurore, Vau ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 3056 testime, 348 raste të reja, 9 humbje jete dhe 669 të shëruar

  5 Prill, 2021

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit prej 3056 testimeve , 348 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 91 raste në Tiranë, 36 në Fier, 26 në Vlorë, nga 24 raste në Shkodër, Librazhd, 17 në Korçë, 14 në Lushnje, nga 12 raste në Gjirokastër, Pogradec, nga 9 raste në Devoll, Berat, ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 3056 testime, 348 raste të reja, 9 humbje jete dhe 669 të shëruar

  4 Prill, 2021

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit prej 3056 testimeve 348 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 91 raste në Tiranë, 36 në Fier, 26 në Vlorë, nga 24 raste në Shkodër, Librazhd, 17 në Korçë, 14 në Lushnje, nga 12 raste në Gjirokastër, Pogradec, nga 9 raste në Devoll, Berat, 7 ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 3007 testime, 341 raste të reja, 9 humbje jete dhe 673 të shëruar

  3 Prill, 2021

  Tabela 3 prillMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit prej 3007 testime, 341 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 85 raste në Tiranë, 23 në Durrës, nga 18 raste në Fier, Pogradec, nga 17 raste në Krujë, Gjirokastër, 16 në Korçë, 15 në Elbasan, 12 në Devoll, 11 në Vlorë, nga 10 raste ...

 • Banka Evropiane e Investimeve në mbështje të Shqipërisë

  2 Prill, 2021

  EIBBanka Evropiane e Investimeve ofron mbështetjen e saj në sektorë të rëndësishëm të ekonomive të vendeve të Ballkanit Perendimor që aspirojnë të anëtarësohen në Bashkimin Evropian. Përfaqësuesi i saj për Ballkanin Perendimor, Alessandro Bragonzi thotë se kjo bankë në bashkëpunim me BE-në po punon për të lehtësuar pasojat e pandemisë duke rritur investimet, sidomos tek ndërmarrjet e mesme dhe ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"