LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • Ministria e Shëndetësisë: 2174 testime, 303 raste të reja, 11 humbje jetë dhe 651 të shëruar

  23 Mars, 2021

  kujdesMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit prej 2174 testimeve, 303 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 112 raste në Tiranë, 21 raste në Shkodër, 17 raste në Gjirokastër, 14 raste në Kavajë dhe Mirditë, 10 raste në Durrës dhe Elbasan, 8 raste në Tropojë, Vlorë, 7 raste në Fier, Devoll, ...

 • “Sa më shpejt bisedimet e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”/ Varhelyi takon ministrin e Jashtëm gjerman

  22 Mars, 2021

  Varhelyi MassKomisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi, ka zhvilluar një bisedë me ministrin e Jashtëm gjerman, Heiko Mass.

  Mësohet se në foks të diskutimit ka qenë procesi i zgjerimit të Ballkanit Perëndimor, ku është folur edhe për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

  Ndërkohë me anë të një statusi në “Twitter” Varhlyi shprehet se bisedimet e pranimit me Shqipërinë dhe ...

 • Mbërrijnë në Tiranë vaksinat ruse

  22 Mars, 2021

  sputnik vNë Tiranë, mbërritën sot në aeroportin “Nënë Tereza” 10 mijë vaksina ruse, Sputnik V. Sipas Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, këto vaksina janë dhuratë nga Emiratet e Bashkuara Arabe dhe do të përdoren për të shtuar më tej vaksinimin e popullatës.

  Pas hezitimeve për të pranuar vaksina ruse apo kineze, qeveria Rama ndryshoi qëndrim dhe vendosi të negociojë për ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 1993 testime, 344 raste të reja, 8 humbje jetë dhe 699 të shëruar

  22 Mars, 2021

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit prej 1993 testimeve , 344 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate  në këto bashki: 90 raste në Tiranë, 27 raste në Shkodër, Berat, 23 raste në Vlorë, 20 raste në Pogradec, 15 raste në Librazhd, 12 raste në Fier, Kurbin, 9 raste në Durrës, Mallakastër, Gramsh, 8 ...

 • Vaksinohen mjekët nga Kosova, në Kukës

  20 Mars, 2021

  vaksinimi-kukess250 punonjës shëndetësorë nga Kosova,kanë mbërritur në Kukës për të marrë vaksinën anti Covid.

  Ata do të marrin dozën kundër koronavirusit, të AstraZeneca-s, në Pallatin e Kulturës, “Hasan Prishtina”, në qytetin e Kukësit. Sot pritet që 250 mjekë dhe staf mjekësor të marrin dozën anti Covid, ndërkohë që në total do të jenë 500 punonjës nga Kosova që do ...

 • Shqipëri: ODIHR nis misionin vëzhgues për zgjedhjet parlamentare

  19 Mars, 2021

  ambasadorja Ursula GacekNë Shqipëri, Zyra për Institucione Demokratike dhe të Drejtat e Njeriut e OSBE-së (ODIHR) bëri sot të ditur se sapo ka nisur një mision vëzhgimi për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit në Shqipëri.

  Gjatë fushatës në terren do të jenë 50 vëzhgues, ndërsa pjesa tjetër do të vijnë ditën e zgjedhjeve. Numrat janë ulur për shkak të pandemisë, ...

 • SPAK kërkon dënim me burg për ish Kryeprokurorin Llalla

  19 Mars, 2021

  Adriatik LlallaNë Shqipëri, Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, kërkoi sot dënimin me dy vjet burgim dhe 5 vjet përjashtim nga funksionet publike, për ish Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla. Për shkak të gjykimit të shkurtuar, kërkesa për dënimin me burg reduktohet në një vit e 4 muaj.

  Ish Prokurori i Përgjithshëm akuzohet për “fshehje dhe ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 2986 testime, 494 raste të reja, 16 humbje jetë dhe 690 të shëruar

  19 Mars, 2021

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit prej 2986 testimeve, 494 persona kane rezultuar të infektuar edhe ate në këto bashki: 126 raste në Tiranë, 45 në Shkodër, 35 në Fier, 33 në Durrës, 24 në Elbasan, 20 në Berat, nga 16 raste në Kurbin, Kukës, Vlorë, nga 10 raste në Lushnje, Kamëz, nga 9 ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 2994 testime, 590 raste të reja, 14 humbje jetë dhe 710 të shëruar

  18 Mars, 2021

  tabela 18 marsMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit prej  2994 testimeve, 590 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 182 raste në Tiranë, 38 raste në Vlorë, 30 raste në Fier, 29 raste në Shkodër, 24 raste në Elbasan, Pogradec, 22 raste në Durrës, 19 raste në Korçë, 17 raste në Tepelenë, ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 3338 të vaksinuar, 2997 testime, 744 të shëruar, 446 raste të reja dhe 15 humbje jetë

  17 Mars, 2021

  tabela 17 marsMinistria e Shëndetësisë ju informon se në 24 orët e fundit prej  2997 testimeve , 446 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 135 raste në Tiranë, 34 raste në Shkodër, 26 raste në Durrës, 19 raste në Fier, 17 raste në Mirditë, Gjirokastër, 16 raste në Lezhë, 14 raste në Kavajë, 13 raste në Korçë, ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"