LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • Ministria e Shëndetësisë: 1918 testime, 538 raste të reja, 9 humbje jete dhe 401 të shëruar

  25 Janar, 2021

  kontaktetMinistria e Shëndetësisë  ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1918 testime dhe 538 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 208 raste në Tiranë, 39 raste në Durrës, 36 raste në Lushnje, 28 raste në Vlorë, 27 raste në Fier, 20 raste në Elbasan, 19 raste Mirditë, 18 raste në Shkodër, 11 raste ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 3513 testime, 786 raste të reja, 7 humbje jete dhe 489 të shëruar

  23 Janar, 2021

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë  ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3513 testime dhe 786 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 291 raste në Tiranë, 55 në Vlorë, 39 në Elbasan, 33 në Durrës, 25 në Kavajë, nga 24 raste në Krujë, Fier, 19 në Kurbin, 18 në Lezhë, nga 17 raste në ...

 • 105-vjetori i vrasjes së Isa Boletinit

  23 Janar, 2021

  Isa BoletiniSot bëhen 105 vjet që nga vrasja e Isa Boletinit.

  I lindur më 15 janar 1864 në kullën e Boletinëve, afër Mitrovicës, patrioti shqiptar Isa Boletini u vra pabesisht nga malazezët në Podgoricë më 23 janar 1916, së bashku me djemtë e tij Halilin dhe Zahidin, dy nipërit dhe tre luftëtarë të tjerë.

  Isa Boletini, vitet e rinisë i kaloi ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 3314 testime, 739 raste të reja, 7 humbje jete dhe 469 të shëruar

  22 Janar, 2021

  Tabela-22-JANARMinistria e Shëndetësisë  ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3314 testime dhe 739 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe atë në këto bashki: 251 raste në Tiranë, 39 në Durrës, 35 në Vlorë, 34 në Lushnje, 30 në Elbasan, 27 në Lezhë, 22 në Krujë, 20 në Fier, nga 19 raste në Kavajë, Kamëz, 18 në ...

 • Shqipëri, nuk respektonte masat anti COVID, dëbohet diplomati rus

  21 Janar, 2021

  MPJ ShqipëriMinistria e Jashtme shqiptare njoftoi sot se ka shpallur peron të padëshiruar dhe ka kërkuar largimin brenda 72 orësh, të Sekretarit të Dytë të ambasadës ruse në Tiranë Alexey Krivosheev, për shkak të mosrespektimit të rregullave Anti COVID të vendosura nga qeveria shqiptare

  Sipas njoftimit, që prej fillimit të pandemisë, diplomati rus kishte sfiduar në mënyrë të përsëritur kufizimet ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 3088 testime, 678 raste të reja, 5 humbje jete dhe 457 të shëruar

  21 Janar, 2021

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë  ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3088 testime dhe 678 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 243 raste në Tiranë, 35 në Vlorë, 34 në Durrës, 31 në Elbasan, 25 në Berat, 24 në Kavajë, 23 në Shkodër, nga 21 raste në Krujë, Kurbin, 18 në Fier, nga ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 3331 testime, 670 raste të reja, 4 humbje jete dhe 505 të shëruar

  20 Janar, 2021

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë  ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3331 testime dhe 670 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 262 raste në Tiranë, 29 në Elbasan, 27 në Durrës, 25 në Fier, nga 23 raste në Lezhë, Vlorë, 21 në Krujë, 16 në Berat, 15 në Lushnje, 14 në Kavajë, 13 ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 2510 testime, 586 raste të reja, 6 humbje jete dhe 594 të shëruar

  19 Janar, 2021

  Tabela 19 janarMinistria e Shëndetësisë  ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2510 testime dhe 586 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 188 raste në Tiranë, 47 në Durrës, 30 në Kavajë, 27 në Krujë, 22 në Vlorë, 21 në Elbasan, 18 në Shkodër, nga 16 raste në Sarandë, Ura Vajgurore, 15 në Berat, ...

 • Greqia zgjeron kufirin detar në Perëndim

  19 Janar, 2021

  JonParlamenti grek vendos për zgjerimin e territorit ujor të Greqisë në Detin Jon, nga gjashtë në dymbëdhjetë milje detare. Këtij hapi i parapriu një marrëveshje paraprake me Shqipërinë.

  Të mërkurën (20 janar) parlamenti në Athinë vendos mbi zonën-dymbëdhjetë-milje në Perëndim. Bëhet fjalë për detin midis Greqisë dhe Italisë. Miratimi i parlamentarëve konsiderohet i sigurt. Ministri i Jashtëm Nikos Dendias shpjegon se është një ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 2343 testime, 292 raste të reja, 4 humbje jete dhe 417 të shëruar

  18 Janar, 2021

  Tabela-18-JANARMinistria e Shëndetësisë  ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2343 testime dhe 292 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 97 raste në Tiranë, 22 raste në Fier, 19 raste në Vlorë, 16 raste në Lushnje, 11 raste në Durrës dhe Lezhë, 10 raste në Kamëz, 9 raste në Elbasan, 8 raste në Berat, ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"